| simplegirl2 a întrebat:

Ce parere aveti:Mai multe persoane ajung sa se cunoasca" pe retele de socializare gen:Facebook, tinder, Instagram etc.; si mult mai putine in realitate.Majoritatea celor care gasesc una pe unele din retele vor doar sex.Nu-i asa?

23 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. Poate nu se simt in stare sa vorbeasca cu o persoana de sex opus in viata reala.

| simplegirl2 explică (pentru anonim_4396):

Inteleg; dar pana la urma daca vor sa se intalneasca si in realitate ce o sa faca? nu toate persoanele sunt la fel, poate timide etc dar intr-un final ar trebui sa fie mai sociabil, sa aiba incredere happy

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Dar tu de ce crezi ca ne pierdem timpul cu voi?
sa vedem primul interes este atractia fizica care exista ca scop de reproducere a speciei umane,desi reise rational ca noi ne dorim sex cu voi, nu suna moral,romantic da asta e adevarul, fara dorinta sexuala de ce ar sta un baiat dupa o fata mult timp? ai vazut homosexuali, asexuali care sa stea dupa una mult timp? eu nu am vazut, si eu vorbesc cu o fata pentru sex,eu macar recunosc asta, de asta prieteni intre baieti -fete mi se par a fi ilogice doar impotenti pot fi in stare de asa ceva,cum frate sa stai cu una hot si sa o percepi ca o sora,ce naiba, dupa ce ave atractie poate aparea iubirea, vorba aia fetele cauta iubire iar baieti sex, eu cred ca si fetele si baieti cauta sa se reproduca asta find singurul scop al evolutiei vieti pe pamant, evoluti nu i pasa de moralitatea umana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia e ca in realitate ai mult mai putine sanse, fie online sau in viata reala pana la urma de aceea vorbesc 2 persoane de sex opus deoarece vor ceva una de la cealalta.

Social media din ziua de azi a distrus toate femeile, deoarece vor doar atentie si se folosesc de applicatii pentru a se satisface cu asta, de aceea multe sunt disperate despre cat de multe likeuri are si le vezi doar Vorbind pe messenger, wpp, insta si snapchat
La barbati ei doar trebuie sa se foloseasca de media pentru a se intalni.
Daca intrebarea ta a fost ca daca persoanele folosesc social media pentru sex in proportionalitate de 80% da
Social media doar ne distruge incet mintile in cativa zeci de ani probabil toti am sa stam cu Ochii in telefoane. Dupa parerea mea asta nu este tehnologie care ajuta doar ne creaza disfunctii pentru ca noi cei dupa secolul 21 suntem primii expusi la atat de multe rahaturi

| Freya1 a răspuns:

Depinde de la om la om si nu intotdeauna vor doar sex dar asta iti poti da seama din cum vorbeste cu tine

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Eh uni mai au si suflet nu doar p..la

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Haaaaaaaaa ce ai inteles tu din postarea mea, asta ai inteles?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ma refeream la intrebarea "Dar tu de ce crezi ca ne pierdem timpul cu voi? " si eu tineam sa te anunt ca mai exista si creier si suflet...

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Sufletul nu exista, iar eu am explicat ce anume ne determina sa vorbim cu voi, atractia fizica, ca tot vorbesti de creier, ce intelegi tu prin creier?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru simplegirl2):

Stiu.Dar unii cred ca e mai usor sa incepi o relatie online.

| flavy7 a răspuns:

Sunt care fac o relatie pe net depinde daca se inteleg daca fata sau baiatu vor sex sunt care vor o relatie serioasa asa ca depinde daca vor doar o aventura impreuna

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Suflet in sensul de simtitul de iubire si de afectiune...Prin creier inteleg multe dar in situatia de fata ma refer la a gandi cu capul logic si rational nu doar cu p...a

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Rational? ratiunea nu are legatura cu iubirea,afectiunea, sa gandim rational? daca gandesti rational nu poti intelege iubirea pentru ca iubirea nu vine din partea aia de creier vorbim de alta parte a creierului, creierul emotional partea aia din spate a capului, punne mana in spatele capului da acolo e iubire, ratiunea e in fata capului, tot acolo in spate este creierul reptilean care se ocupa cu supravetuirea si reproducerea, acest raspuns care l-ai dat este unul emotional, sa ma citesti atenta, iubirea nu are legatura cu ratiunea, ratiunea se ocupa cu altceva, doar 5% din decizicile care le decidem sunt rationale, creierul emotional, reptilean ne controleaza viata, ne manipuleaza, tu acum respiri esti constienta de asta mereu? cand isi este foame, sete tu hotaresti asta?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Da ca eu cand iubesc imi analizez creieru sau merg acasa si fac o intreaga schita dupa cum imi functioneaza neuroni si cum imi afecteaza nervi.Fi serios Ray si intelege ca un barbat care doreste o relatie serioasa nu va vrea doar sex sau cand va inchide ochii o va vedea doar pe aia pe el se mai gandeste si la familie la vacante impreuna la iesiri in parc la gatit impreuna la etc iar noi femeile nu suntem doar niste obiecte sexuale la care mergeti voi sa va descarcati "emorional" hai sa nu dam in misoginism ca suntem multe femei si suntem si noi oameni si noi gandim si noi suferim si noi simtim si nu e ok

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Nu ai inteles nimic, nu am spus ca doar sex vrem, am spus ca prima impresie este aspectul fizic urmata de dorinta sexuala, de exemplu eu sa spunem ca ma i au cu una simt ceva o atractie fizica involuntar imi baga penisul in erectie,nu poti controla constient erectia, apoi daca vad ca e sincera, serioasa facem o relatie serioasa, motorul interactiuni intre femei si barbati este dorinta sexuala, dupa dorinta apare iubirea, atasamentul romantic

| leapșa a răspuns:

Nu. Multi vor sex si cand te intalnesc fata-n fata.
Ce-ai zis e o simpla generalizare.

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Ea a spus ca vor doar sex bla bla....Si tu: " Dar tu de ce crezi ca ne pierdem timpul cu voi?" "sa vedem primul interes este atractia fizica care exista ca scop de reproducere a speciei umane, desi reise rational ca noi ne dorim sex cu voi, nu suna moral, romantic da asta e adevarul, fara dorinta sexuala de ce ar sta un baiat dupa o fata mult timp?"

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Da asa e,si ce nu ai inteles? hai sa te dau exemplu pe tine,isi place de un baiat, ai interes si vorbești cu el, e acel interes a aparut involuntar, inconstient, ce e atat de greu de inteles?

| Freya1 a răspuns (pentru RAY):

Nu e adevarat eu daca cunosc un baiat nu imi sare gandu direct la pat

| RAY a răspuns (pentru Freya1):

Tot nu ai inteles ideea vad, eu nu vorbesc de paturi acum, vorbesc de prima impresie, atractia fizica, scopul pentru care doi oamenii stau impreuna este reproducerea speciei, de asta exista dorinta sexuala, iubirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

RAY o femeie nu este pornita prima data de atractia fizica, ea gandeste ce beneficii imi poate aduce aceasta persoana vietii mele de acum incolo daca o pastrez prin preajma si dupa apare si atractia fizica cu sexul. Doar dupa ce apar emotiile si cum o faci sa se Simta

Asta e din cauza reproducerii de mii de ani noi Nu avem pantec si facem bebelusi, de aceea femeile vor sex dar inainte sa vrea isi aleg cei mai buni barbati care ii are la dispozitie.

| Victor453 a răspuns:

Eu ma cunosc asa si asa
dar majoritatea de pe retele chiar vor numai sex