| AndrewTate7789 a întrebat:

Ce rețea sociala de dating e mai buna? Tinder, badoo, dating Facebook, sentimente.ro?

6 răspunsuri:
| rinagh a răspuns:

Oricare iti convine tie, dar fara abonamente platite (scopul lor este sa te faca sa devii cat mai frustrat si sa continui sa platesti abonamentul cat mai mult timp).

| Yaesmin a răspuns:

Tinder.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Nicio retea de tipul acesta nu este foarte buna. Sunt chiar periculoase. Pot sa dai si peste persoane cu interese ascunse, nu mai spun despre cele ce folosesc acest mediu sa se imbogateasca. Iti recomand ceva: iesi, cunoaste oameni care nu se ascund in online. Observa-i! Du-te la niste voluntariate, du-te la niste seri de boarding games, du-te in niste calatorii de single si vezi ce iese. Nu stiu cati ani ai, dar pe vremea cand eu imi cautam partenera de viata/sotie nu existau astea. Am iesit la teatru, la film, la opera, la activitati. Nu spun ca miracolul se va petrece peste noapte, este imposibil. Este esential sa-ti gasesti o fata buna care sa te aprecieze pentru ceea ce esti si nu pentru ceea ce ai in portofel, chiloti sau pentru masina ta. Lucrurile se intampla in timp si ceva durabil este castigat cu truda - caramida cu caramida.

| Nyarlathotep a răspuns:

Cele mai bune retele de socializare sunt: jos in fata blocului, parcul verde.

| AndrewTate7789 explică (pentru LePapillonSurvivant):

Am 25 de ani, fac parte din generația online care nu mai este atât de deschisa cum erau oamenii de pe vremuri

| Madaxo97 a răspuns:

Oricare, depinde ce cauți, dacă vrei relație serioasă, poți găsi oriunde pe aceste aplicații, doar să menționezi clar la profilul tău ce vrei, dacă vrei relație serioasă sau doar aventuri de-o noapte, ca să știe si femeile care te contactează.