| ghineanamaria a întrebat:

Ce sa fac sa nu mai am inima fraiera?
Sa nu mai iubesc pe cine nu merita?
Sa nu mai iubesc pe nimeni..si sa-mi bat joc de toti?
Am incercat sa ma schimb..sa fiu rea cu toti si nu reusesc!

Răspuns Câştigător
| ToLoveRu a răspuns:

Te inteleg! Te inteleg perfect!
Sunt in aceeasi situatie.
Daca nu ai mai pune la suflet orice lucru [ care pentru tine inseamna enorm de mult, iar pentru cealalta persoana sa nu conteze catusi de putin] totul ar fi in regula.
Nici nu sti cati oameni ridicoli si insensibili sunt in lumea asta! Vei vedea ca daca pentru o anumita vreme de atasezi de o persoana (baiat, in cazul de fata, dar nu o relatie dintraia amoroasa) si il vei parasi sau pur si simplu el ar face o tampenie si tu te-ai satura de toate prostiile pe care le face, el va veni singur si isi va cere scuze. Vei vedea ca iti va simti lipsa. In caz contrar, tipu' e un insensibil dobitoc care nu iti merita atentia!

App: Chestia cu "sa-mi bat joc de toti" nu este buna. Vei decadea foarte mult daca vei actiona in felul asta. Lasa-ti prietenii sa te cunoasca ca o persoana buna si incearca sa atragi cat mai multi de partea ta!

Oke draga, mult noroc mai departe!:X

8 răspunsuri:
| Auslesse a răspuns:

Asta vreau si eu sa fac! Si incerc pe cat posibil, nu vreau sa-mi bat joc de toti..Doar vreau sa-i fac pe cei care mi se cred superiori(desi nu sunt) sa vada ce fel sunt cu adevarat.
Dar oricat ai incerca, nu cred ca vei putea, fiindca D-zeu te-a lasat c-o inima buna!
incearca si tu sa nu mai pui la suflet toate prostiile(asa faceam si eu inainte), incearca sa-i tratezi cu indiferenta pe cei care nu merita atentia ta, asa fac eu.
Si tine cont de un lucru...sa fii numai pentru tine, pentru ca in ziua de azi, nimeni nu-ti mai e prieten, lumea e tare perversa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii cu suflet bun, intotdeauna sufera.Suferinta,este data celor ce o pot duce, altfel, nu ar avea sens.Nu te poti schimba.Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| ghineanamaria explică (pentru Saataan):

Asta este problema. Vreau sa ma schimb..sa nu mai pun totul la suflet..si nu se poate I don't want to see

| maooops a răspuns:

Draga ghineanamaria vreau sa-ti multumesc astazi am invatat o noua expresie,, inima fraiera,, iti multumesc din suflet!

| ghineanamaria explică (pentru maooops):

Si tu ai o asemenea inima? sad

| maooops a răspuns (pentru ghineanamaria):

Chiar deloc!

| ghineanamaria explică (pentru maooops):

Cum reusesti sa nu suferi?