| alinutza07 a întrebat:

Ce semnifica scurgerile maronii inaintea menstruatiei? am de 2 zile dar deocamdata nici urma de C.M happy

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,sunt multe cazuri,spotting se numeste ceea ce ai tu, dar in timp poate deveni o problema, trebuie investigat mai mult, cauzele pot fi foarte multe!
Daca ai rabdare, citeste aici:
http://www.contraboli.ro/......-anormale/
Daca vei cauta pe net,vei gasi mai multe forumuri,in care e discutata problema asta,tasteaza doar "scurgeri maronii" si citeste, unele te vor speria, altele te vor calma, de asta insitam atat sa mergi la medic.
Daca ai fost si totul pare in regula desi nu e, poate ar trebui sa cereti si o a doua parere.
Sa ai grija de tine!

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Alinutza mea draga,te rog vorbeste cu mama ta si mergeti la medic.
Daca inca nu ti-ai inceput viata sexuala poate fi o mare raceala,serioasa,un dezechilibru hormonal,in fine,nu e normal,trebuie sa te vada medicul ginecolog si cu cat mai repede,cu atat mai bine.
Daca ti-ai inceput viata sexuala,lucrurile se complica si un consult e si mai necesar!
Stiu ca stiai si singura ca ar trebui sa mergi la medic,dar ai sperat ca vei putea gasi o solutie aici,regret ca te dezamagesc,sincer!
Trebuie neaparat sa mergi,nu te juca cu sanatatea ta,nu inseamna ca daca nu te doare ceva nu ai nimic,genul asta de afectiuni pot intarzia sa te doara,iar cand apare si durerea, de obicei, e prea tarziu!
Nu-i nevoie sa te sperii, doar mergi la medic, te consulta, iti prescrie un tratament si boala va deveni o amintire urata si uitata.
Bine?happy

| Azµre a răspuns:

Un control la medicul ginecolog ar fi indicat. Poate fi o raceala, un chist, o infectie mai ales daca ti-ai inceput viata sexuala si nu numai. Ai grija!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mînuța Alinutza 07 Greece 12 are perfectă dreptate, îi poți da funda, că o merită.Ai grijă de tine multă sănătate și mergi chiar AZI la ginecolog.

| alinutza07 explică (pentru greece12):

Am fost la ginecolog..am facut si analize si nu am nimic big grin acum nu stiu ce inseamna ...am mai auzit fete care spun ca au scurgeri de genu inaintea cicului

| kriss94 a răspuns:

O sa-ti vina si menstruatia fara de grija

| dyana18 a răspuns:

Eu am asa ceva dupa c.m..pe la sfarsit..si asa menstruatia mea dureza o saptamanastraight facestraight facestraight face..pff