| anonim_4396 a întrebat:

Ce senzatie ai cand faci sex pentru prima data te doare? sau ceva de genu

11 răspunsuri:
| Foca a răspuns:

Nu te doare chiar deloc. Te vei simti foarte bine si o sa mai vrei love struck funda pls

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai primul contact sexual inseamna dezvirginare.Multe fete spun ca e dureroasa, eu, fiind baiat nu pot sa-ti raspuns concret... dar scrie pe google DEZVIRGINARE si o sa gasesti multe topicuri, intre care o sa aflii si raspunsul la intrebarea ta big grin.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te doare daca nu esti foarte bine excitata si lubrifiata, si intrarea vaginala nu este destinsa! Trebuie sa prelungiti preludiul pana te simti foarte uda si atunci el poate intra usor!
S-ar putea sa doara putin, dar nu e obligatoriu! Bea si un pahar de sampanie, sau vin rosu inainte cu 20 de minute, te relaxeaza si detensioneaza, dar nu mai mult de 1 pahar!

Si NU FARA prezervativ! - si spalati foarte bine pe maini inainte!

| Gabitzooo a răspuns:

Foca u esti baiat dar din perspectiva unei fete e altvel u nu ai vagin si sa vezi daca te doare cand o banana iti intra oricum nu stiu ca nu am facut-o inca

| GINA39B a răspuns:

Apai ai senzatie de durere combinata cu placutul laughingdar o sati placa mult

| foxi a răspuns:

Depinde de cati ani ai!

| claus a răspuns:

Prima data. in mod firesc exista niste idei preconcepute. si da, de cele mai multe ori fireste ca te doare. de ce? fiindca si partenerul e grabit, e o graba totul si vreti doar sa vedeti cum e. prin urmare abia daca esti excitata, abia daca esti umeda. si logic se produce o frecare fara lubrefiere. care de cele mai multe ori creeaza o senzatie de discomfort, chiar durere.
e nevoie de preludiu, dar fiind prima data nu aveti cum sa stiti de asa ceva. deci ideea e: prelungiti momentul intromisiunii, cat de mult posibil. desi exista riscul sa ii moara la intrare.
pe de alta parte esti virgina. asta inseamna ca ai un himen. care poate fi sau nu elastic. care se poate rupe sau nu. o alta sursa de durere. per total depinde extrem de mult de partener fiindca el e sursa de durere. agitatia, viteza, graba, neatentia, egoismul de a termina primul si repede toate astea il fac sa fie atent doar la el si pe tine sa te neglijeze.
deci nu va grabiti, aveti tot timpul din lume. invata-l sa te asculte si sa iti ofere placere. si nu te va durea.

| R_8074 a răspuns:

Doare foarte tare, mai ales cand penetreaza prima oara. Dar o data ce penetreaza n. o sa mai simti durerea happy Funda?

| MitroiBogdan a răspuns:

Practic la primul contact se rupe himenul si sangerezi dupa cum stii adica te dezvirginezi efecte absolut normale, da vei simti un oarecare discomfort insa daca se intampla foarte lenta penetrarea aproape ca nu vei simti nimic mai mult vei simti o usoara usturime dar plcerea aferenta o va camufla ca sa zic asa si va fi mai puternica placerea decat durerea deci practic nu va fi o situatie neplacuta insa cum au zis si altii dinaintea mea trebuie sa fi foarte excitata pentru ca vaginul sa se dilate si sa secrete lubrifiantul.

| gigelcostel a răspuns:

Pai eu cand am facut cu Iubita mea ea sa plans cam vrei 5 min dupa aceia I-a placut dar sa nu uiti de prezervativ si dependent si de corpus tau

| NicusorPOWER a răspuns (pentru Foca):

Cum draq ma sa nu te doare