| PeanutsAdri a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca am avut un avort spontan? Spuneti-mi urgent va rog frumos sunt disperata!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la urgenta in clipa asta. Avorturile spontane sunt de obicei incomplete si poti foe sangera pana la moaret, fie face o infectie in urma careia sa-ti pierzi uterul.

| ali_8949 a răspuns:

Intreaba doctorul. Aici pe TPU, raspunsurile de la unul si de la altul pe care poate le vei urma, s-ar putea sa-ti faca si mai rauwinking

Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la urgenta, vei fi vazuta ecografic si vei suferi un chiuretaj pentru a ti se curata cavitatea uterina de resturi.Altfel, nu ti se va opri sangerarea si vei face soc hemoragic.

| PeanutsAdri explică (pentru Brigaela):

Am mai avut unul mai demult, dar nu am patit nimic! Nu am fost la spital pentru ca nu am vrut sa afle parintii mei. Si cu cateva algocalimine, in cateva zile nu am mai sangerat! Dar am avut dureri ingrozitoare, la fel cum am acum. Si parca nu imi mai trec durerile.Ma umplu de sange si sunt disperata. Nu stiu ce sa fac.

| xBebelushax a răspuns:

Urmeaza sfatul Brigaelei!

| oanaX a răspuns (pentru PeanutsAdri):

Poate sa fie foarte grav daca nu te duci la urgente acum