| anonim_4396 a întrebat:

Ce zice-ti, mai merita sa iubesti cu adevarat in ziua de azi?

14 răspunsuri:
| Schatzyyyyy a răspuns:

De ce nu! Dar doar in cazul in care cunosti persoana cu adevarat, stii ce-i poarta capul, daca vrea o relatie serioasa, daca simte ceva pentru tine...sa nu-i exprimi sentimenetele din prima zi, sa astepti sa vezi daca ea te place, vrea o relatie serioasa, etc! Se spune ca doar o data iubesti cu adevarat! Dar trebuie sa astepti persoana potrivita,"sa nu te arunci"in bratele oricareia/oricaruia

| AdytzuDaniel a răspuns:

Daca este persana potrivita bineinteles.Trebuie sa existe acel+ intre voi deoarece>> DRAGOSTE CU SILA NU SE POATE!

| AleXisAleXis a răspuns:

De ce sa nu mai iubim cu adevarat? Nu exista un motiv bun sa incetam! Chiar daca suferim ce? Cine nu indrazneste sa iubeasca este un fricos. Sa nu eziti niciodata sa iubesti sau sa fugi de iubire. De ce ti-e frica nu scapi! Eu nu zic sa iubesti de fiecare data cand ai o relatie. Dar daca persoana respectiva te face sa o iubesti nu ai cum sa refuzi. Lumea nu mai este ca acum 10 ani dar acum 10 ani nu era ca acum 20 ani si tot asa. Orice ar fi iubeste! Fara iubire de ce sa mai traiesti?

| numele2 a răspuns:

Pe cine merita sa iubesti cu adevarat, ca restul...happy

| mgtow a răspuns:

Depinde de om, eu zic ca nu are rost dar daca tu crezi ca merita n-ai decat sa speri ca va fi bine.

| mona a răspuns:

Da,se mai merita

| NuMaContrazice a răspuns (pentru AleXisAleXis):

"Fara iubire de ce sa mai traiesti?", exista mai multe tipuri de iubire/dragoste, nu doar pentru un "suflet pereche".

| RAY a răspuns:

La ce fete perverse sunt nu prea

| PupicAndreea a răspuns:

DA!

| AngeloDragoiecelmaitare a răspuns:

Fa sex cu ea/el baga p in c

| AleXisAleXis a răspuns (pentru NuMaContrazice):

Niciuna nu se compara cu o iubire pentru ``sufletul pereche``

| Foxyyyy a răspuns:

Da!

| WillWright a răspuns:

Sigur! Doar trebuie sa gasesti acea persoana care sa merite! happy

| Godja_Lylishor_1999 a răspuns:

Nu te indragosti daca nu e baiatul potrivit ai sa regreti