| Sмιle a întrebat:

Copii puppy dog eyes, vă rog daţi-mi şi mie un sfat. M-am despărţit de prietenul meu de circa 4 luni, insă el nu vrea să inceteze, nu vrea să ma lase in pace. Am avut nişte probleme cu el si a trebuit să apelez la ajutorul mamei mele ca să mă pot desparţii de el. Mama a vorbit cu el şi cu frumosul şi cu cearta şi in toate modurile. el NIMIC. (nu vrea să accepte ideea ca nu se mai poate) Ceea ce mă deranjează pe mine cel mai tare este, că chiar, dacă numai sunt cu el. el continuă să decidă in locul meu, i-am tolerat toate tampeniile, dar asta chiar nu pot să o suport, Nu sunt măritată cu el Nu are nici un drept sa decida in locul meu, nu are dreptul să-mi spună el ce să fac eu cu viaţa mea. (Voi ce dredeţi? Vi se pare normal să decidă ce să fac cu viaţa mea? ) Vă rog sfătuiţi-mă ce mai pot face? Ce să-i mai fac, cum să-l mai conving ca nu se mai poate, Cum să-i explic, ca el nu vrea să mă asculte, pur si simplu aude numai ce vrea el si ma deranjează lucrul ăsta pentru ca ma jigneste, ma insultă iar eu cand incerc să-i vorbesc, spune ca vorbesc prea mult si vorbesc prostii să tac să inghit şi atât! Dau fundiţa, vă rog ajutaţi-mă kiss

Răspuns Câştigător
| Demonull a răspuns:

Ia ce raspunsurirolling on the floorpune si bate-l cicarolling on the floorDraga mea exista politie, si DA il poate pedepsi pentru hartuire si santaj normal.Ia si tu atitudine ignora-l da-l in rasa lui de cocalar fii cat poti tu de dura inchidei in nas cu orice evita-l pe cat mai mult posibil.Pana rezolva politia asta nu merge pe strada singura sau insotita de unu doi prieteni, sa fii cat mai in grup posibil unde sunt mai multi creste si frica lui si e mai greu sa se mai apropie de tine.Nu te supara ce varsta ai tu, si ce varsta are individu?

15 răspunsuri:
| andreeea003 a răspuns:

Pai daca nu vrea sa inteleaga fa-ti pe altcineva si va vedea ca ai trecut peste el.sau roaga-ti u prieten sa te ajute sa il pacaliti ca sunteti impreuna daca nu vrei sa iti faci pe altcineva. si mie mi s-a intamplat si eu asa am facut smug

| mona a răspuns:

Nu e normal ca el sa decida in locul tau,nu esti obligata sa i asculti lui tampenile chiar daca se crede buricul pamantului, de genul asta de,, oameni,, greu scapi, in trecut am avut si eu de a face cu unu de teapa lui si sincer numai cu ajutorul politiei am scapat de el

| adutzwtaw98 a răspuns:

Depinde cati ani are... pune si tu niste prieteni mai mari sa se ia d el adica sa.l ameninte, intimidari chestii. si daca nu inceteaza pune.i paia sa.l ardawinking

| marya1994 a răspuns:

Sfatul meu e sa vorbesti cu mama ta si sa va duceti la politie. politia il va cauta sa ii puna in vedere sa te lase in pace si daca nu va asculta va fi amendat...si pana la urma va inceta

| GustaV a răspuns:

Deci sa stii ca e normal ca el sa faca asa dupa ce va'ti despartit, dar nu 4 luni. O saptamana, doua. Cel mai bine pentru ar fi sa iti gasesti alt prieten si atunci poate el va inceta sa mai face gesturi de astea big grin. Ai zis ca te jigneste, etc oh go on insemna ca nu tine la tine si face toate astea doar ca sa suferi tu. Si in caz ca ti'ai gasit prieten si el continua cu chestii de alea cel mai bine ar fi sa ii zici prietenului tau sa vb cu el happy Dar am o intrebare, tu l-ai iubit? si daca l-ai iubit, acum l-ai tii la el?

| Lenesu a răspuns:

Daca e major si tu esti minora. ameninta`l cu coruperea de minori!

| alinussa a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si cu politia! Si cu prieteni sau rude care sa vorbeasca cu el sa il ameninte daca nu te lasa in pace ajunge la politie!

| ana142 a răspuns:

Vorbestei si xplicai ca nu se mai poate

| Sмιle explică (pentru GustaV):

Da l-am iubit mult, l-am respectat, am facut tot posibilul ca sa fie fericit (nu te gandii la prosti) Un prieten bun de al lui care statea toata ziua la el, imi spunea mereu ca, cand nu ma vedeam cu el el chema pe cate una la el acasa. Oricum l-am iubit mult, insa mi-am pierdut increderea in el, ma jignit ma hartuieste, ma ameninta! Sincer, la amnintat mama si cu politia Dar el sustine ca l-a amenintat degeaba, ca nu mi-a facut nimic, intr-adevar nu m-a lovit, dar santajul si hartuirea se poate da la politie?! thinking

| Sмιle explică (pentru andreeea003):

Mi-am facut pe altcineva, a venit ieri cand am iesit afara cu el si cu niste prieteni a venit cu vreo 6 baieti l-au batut` si ce-am rezolvat?! E din ala gen ( eu sunt mare si tare, de mine nu se atinge nimeni si pe mine ma asculta toata lumea )

| DickTwister a răspuns:

Bate-l

| Sмιle explică (pentru Demonull):

Din pacate am facut o prostie, Eu am 15 si el are 14 e mai mic ca mine si din cauza asta se poarta asa, e un copil rasfatat ( ca un copil mic, cand ii ei jucaria si tipa si plange pana cand nu i-o dai inapoi, problema e ca ma ameninta si eu sunt mai emotiva de felul meu asa, si mi-e frica de el si mi-a prins firea si acum numai scap de el straight face ).

| Demonull a răspuns (pentru Sмιle):

Ioi si ti-e frica de unu de 14?! IOI!rolling on the floor))))))))))ma gandeam ca are peste20 aluia daca ii trag o palma face oac pana acasarolling on the floorcica 14rolling on the floor))rolling on the floor)))

| Sмιle explică (pentru Demonull):

Are spate, eu n-am happy

| Demonull a răspuns (pentru Sмιle):

laughingspate si spatele are varsta mai mare de 15 ani? nu esti tu destul tupeista