| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ar fi mai bine sa vorbesc cu mama si sa-i spun ca am de gand sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu sau mai bine sa nu-i zic? Eu parca totusi as opta sa-i zic...Decat s-o tot mint.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E mai bine sa n-o minti. Mai ales ca poate sa-ti fie de ajutor, recomandandu-ti un ginecolog bun si te poate chiar insoti la acesta, mai ales la primele consultatii ca sa nu-ti fie asa de greu.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic sa ii spui, daca ai varsta potrivita si o relatie frumoasa cu mama ta atunci te va sustine si iti va da si sfaturi bunehappy

| catthshshshs a răspuns:

Daca o faci in deplina responsabilitate, eu zic sa nu ii spui! O sa te intrebi de ce.
Mai mult ca sigur ea nu o sa iti spuna : "da, sigur ca da!". O sa iti zica ca nu e bine si alte chestii.Ideal este sa ai peste 18 ani ca tu atunci esti mai pregatitat fizic si psihic.Eu nu le-as spune parintilor nici in ruptul capului ca am facut asta, chiar daca il cunosc si pe baiatul respectiv.Deci mai bine nu!winking

| SufletDeCopil a răspuns:

Bunawinking da, ar fi o idee buna sa-i spui mamei tale, deoarece pana la urma ca vrei ca nu vrei tot se va afla adevarul si mai bine sa-i spui tu dinainte decat sa afle ea singura!

| kaya a răspuns:

Daca ai mai mult de 15 ani ii poti spune daca ai peste 15 sigur iti va trage o bataita zdravana happy

| nicky a răspuns:

Cred ca ar trebui sa discuti si cu mama ta asa veti deveni mai apropiate si veti avea incredere una in cealalta

| vali_6207 a răspuns:

Depinde cum te intelegi cu mama ta, ce varsta ai? poate ca e mai bine sa nu ii spui dar daca u consideri ca e mai bine atunci fa-o sa vada ca ai incredere in ea si ca ii spui totul.

| TheMihutz a răspuns:

Crezi ca te lasa daca-i zici? rolling on the floor

| poopasa a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa nu ii spui, acum depinde cat este de intelegatoare; nu stiu ce sa zic poti sa si incerci dar dupa acea sa nu porti consecintele.GANDESTETE Pa