| Cameliapantiru a întrebat:

Credeti ca intre doi oameni maturi, care se iubesc mult, se respecta si au o compatibilitate maxima de idei, preocupari, hobby-uri, poate rezista o casnicie fara sex/dragoste? Avand in vedere ca ea este asexuala, nu poate suporta nici macar jocurile erotice, cu atat mai putin contactul sexual, dar il iubeste, respecta, admira, pretuieste, rasfata pe el, pe potentialul viitor sot, insa nu I se poate darui? Credeti ca fara relatii sexuale, o casnicie nu are sens?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca o relatie poate fi asa cum si-o doresc cei doi parteneri, fara nici o limita atata timp cat ambii parteneri consimt la asta.
In alta ordine de idei, desi nu este treaba mea si nici subiectul intrebarii, cred ca dragostea fizica desavarseste o relatie si ca poate ajutorul unui psiholog ar fi util astfel incat sa se poata bucura amandoi de toate placerile vietii de cuplu.

32 răspunsuri:
| Cameliapantiru explică (pentru UnBroken2016):

Da, suntem impreuna si ne iubim nespus.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Cameliapantiru):

Sincer sa fiu nu ma asteptam pentru unu care a facut sex inainte sa se transforme peste noapte in asexual.