| crisscrissu a întrebat:

Credeti ca o relatie poate rezista si fara sex?

24 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Da, mai ales daca cei implicati in relatie sunt minori (nepregatiti inca pentru astfel de relatii).

| crisscrissu explică:

Multumesc.

| Șurubelniță a răspuns:

Daca e una serioasa, da, daca e ceva pueril, nu.

| DeKoniec a răspuns:

Daca exista iubire, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poate rezista.Depinde doar de cei doi.In viata, nu totul se rezuma la la sex si in nici un caz la o varsta atat de frageda.Mult noroc.

| Felys a răspuns:

Nu pentru mult timp

| lolylolypops a răspuns:

Da, poate rezista, daca doi oameni se iubesc cu adevarat pot rezista si fara sex o perioada, el o asteapta pe ea oricat este nevoie!

| Bubulin4ik a răspuns:

Buna!
Deci da poate rezista insa nu o perioada de timp indelungata, insa mult depinde de virsta pe care o au cei 2!

| Prezidentul a răspuns:

"Nu pentru mult timp" - corect...

| Violente a răspuns:

Dacă exista dragoste, respect reciproc și incredere totală atunci sexul poate fi dat la o parte.

| AndreeaKarla a răspuns:

Clar. Dacă există dragoste adevărată se poate şi fără sex.

| Thau_Iry_1994 a răspuns:

Daca va iubiti normal

| Wrufloukel a răspuns:

Dacă este o iubire extraordinară de mare, nu are cum să rezistă fără sex. Atunci cănd iubești de mori, o persoană, și nu te vezi cu ea mult timp, și nu faci sex cu ea să-ți mai descarci si tu hormonii și ce substanțe se mai adună prin creieraș, atunci tu te vei inhiba te vei simți complexat, cea ce ai și început să faci, apoi relația se va pierde, nu contează timpul, ideea este că se pierde realția pe parcurs, într-o lună două un an, dar ideea e că disapre în neant. Dacă prietena ta îți spune că nu vrea să facă sex cu tine, atunci e grav, dacă este plecata departe peste mări și țări tu sau ea, atunci iar e nașpa, te ține de lachi care trimite pachete din străinătate, daca este din alt oraș, de exemplu tu ești din brașov si ea este din iași, o relație la distanță nu are cum să fie, dacă familia nu este de acord cu tine, și vă separă multe zile, atunci problema e la tine. Dacă ești bărbat atunci nu trebuie să-ți pese de ce zice lumea din jurul tău. Dacă ești bărbat adevărat nu tebuie să-ți pui întrebări de genu. Un bărbat adevărat stă și se găndește cum să facă să tragă o m pe centură, dacă vrei sex trebuie să găndești ca un bărbat. Caută alte fete, o relați fără sex e ca Romania fără cocalari și maneliști! laughing

| Exilee a răspuns:

Daca se iubesc cu adevarata DA! In caz contrar, daca se iubesc doar pentru aspectul fizic ( nu spun ca fizicul nu este important), atunci NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă există iubire adevărată, iubire profundă, sinceră şi pură, mai greu poate rezista şi fără sex, având în vedere puritatea de care dispune, dragostea dintre cei doi fiind din ce în ce mai profundă, indubitabil se va ajunge şi la sex.

| SefaTa97 a răspuns:

Da. Doar daca cei din relatie au sub 18 ani. Pentru ca dupa aceasta varsta nu prea se mai poate.,

Răspuns utilizator avertizat
| chrisstina a răspuns:

Da

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Da! uite la ponta si antonescu...si rezista ma tata..cine stie pana cand?

| Spinoasa a răspuns:

Cu siguranta poate rezista, eu am rezistat cu pretenul meu 3 ai fara sex pentru ca am considerat ca nu e momentul. Din propria experienta iti spun CU SIGURANTA DA!

| tictacct a răspuns:

Dupa o anumita varsta. Sigur NU!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Wrufloukel):

Wax

| mariumarius a răspuns:

Da.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Pentru minori da dar si pentru adulti in unele cazuri.