Întrebare recomandată | BoOoMbOnik a întrebat:

Credeti ca prezervativul este o metoda contraceptiva 100 % sigura? adica daca folosesc prezervativul de fiecae data cand am un contact sexual as putea ramane insarcinata? Cand ai primul contact sexual posibilitatea de a ramane insarcinata este mai mare? Dau funda pentru raspunsul cel mai explicit si folositor. si va rog sa raspundeti daca vreti intr-adevar sa ajutati si sa nu raspundeti doar ca sa faceti misto. e un subiect care ma intereseaza. multumesc

40 răspunsuri:
| FeisBuci a răspuns:

Sa o crezi...

| Elena_Oana_1997 a răspuns:

Cea mai buna metoda contraceptiva este prezervativul luat impreuna cu pastilele contraceptive, deoarece prezervativul se poate rupe in timpul contactului sexual.Dar exista si alte metode eficiente pe care le poti afla consultanduti medicul ginecolog.

| iolna a răspuns:

Nu este o metoda prea sigura, mi s-a intamplat de multe ori sa se rupa:-s
Dar in principiu este destul de sigura, si nu poti ramane insarcinata daca il folosesti de fiecare data pentru ca iti ofera protectie.In cazul cand se rupe e mai grav.
In ceea ce priveste prima data riscul de a ramane insarcinata nu e mai mare, e la fel ca oricare data cand o vei face, trebuie doar sa ai grija!

| 12StiiCe a răspuns:

Sall.Mai intai trebuie sa verifici daca prezervativul este rupt. Daca prezeravizul nu este rupt sansa este 100% de nu a ramane insarcinata.

| diaaaaanaaa18 a răspuns:

Uneori prezervativul nu e,, sigur''... spre exemplu o verisoara a folosit big grin si a ramas insarcinata ti-as sugera pastile! :*