| SeeDifference a întrebat:

Credeti ca visele se implinesc?
Adica, daca iti doresti ceva si faci tot posibilul vei reusi?
Referinduma la dragoste aici!

14 răspunsuri:
| Aimèeeee a răspuns:

Da, eu chiar cred.
Daca iti doresti cu adevarat sa fii cu o persoana ti se poate intampla cand te astepti mai putin. Mi s-a intamplat si mie de doua ori chiar. Trebuie doar sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute, insa daca unele vise nu se implinesc inseamna ca nu sunt pentru tine, ca meriti ceva mult mai bun.

| Andrew9555 a răspuns:

Vrei sa stii de fapt adevarul, in lumea reala lucrurile nu stau chiar asa, din pacate aici nu este cum stiam noi din povesti si filme, aici poti sa lupti cat vrei ca nu ai garantia ca vei reusi, aici fetele si baietii aleg numai derbedei si persoanale cuminti, verticale cum probabil ca esti si tu din pacate nu au un loc. Asta a devenit realitatea in care traim, poate nu ma crezi sau consideri ca exagerez, dar te rog din tot sufletul sa nu ma crezi, uita-te doar prin jurul tau si convinge-te, ai sa vezi ca am dreptate din pacate. Puteam sa te mint ca totul e roz si frumos, dar nu are rost, mai bine sa stii realitatea ca sa te poti proteja si sa fii precauta.

| Oana92 a răspuns:

Un om special(Dumnezeu sa-l odihneasca!) m-a invatat sa nu imi doresc ceva foarte specific, ci ceva general, in cazul dragostei sa imi doresc sa iubesc si sa fiu iubita, nu sa fiu cu x sau cu y. Iar daca poti gandi asa, da, sunt sigura ca tot ce iti doresti se va implini, mai devreme sau mai tarziu.

| CristyBv a răspuns:

Daca te referi la vise cand dormi, atunci nu, sunt doar o obsesie in capul tau. Daca te referi la dorinte, atunci e altceva. Poti fi genul craizy, Gen, I want to be with SpiderMan, sau chiar esti indragostita de o persoana available. Adica totusi ce incerc eu sa zic aici este sa fi mereu realist/a sa nu te hranesti cu sperante desarte. Daca lupti pentru ceea ce iubesti si esti sincera ai mai mari sanse sa reusesti decat daca ai zice: Oh. I want! You think i have any chance? Ok? Deci orice vis ai avea, nu poti sa traiesti mereu cu impresia ca se va indeplinii pentru ca uneori nu se va intampla asta si tu vei suferii asa ca, you do what you want with your life! GL!

| gingergirl1 a răspuns:

Da,speranta moarte ultima! Eu as vrra sa fiu cu un baiat(ma refer aici si la amici) happy pentru ca e un baiat de nota 10+++.Dar am rabdare si. speranta pentru ca... daca o sa fie va fi, daca nu inseamna ca nu e de minewinking

| h3r a răspuns:

Cine te va iubi va fi alături indiferent de circumstanțe, de vise, de dorințe...

| iubesc a răspuns:

Tot ce iti doresti se poate indeplini la un moment dat. Tot ce trebuie sa faci e sa crezi!

Răspuns utilizator avertizat
| SeeDifference explică (pentru Andrew9555):

Eu chestiile astea le stiu, dar sa stii ca nu fac parte din categoria aceia de baietihappy

| SeeDifference explică (pentru gingergirl1):

Bafta!

| gingergirl1 a răspuns (pentru SeeDifference):

Multumesc happy :*

| BulletFMV a răspuns:

Destinul ti-l fauresti singur!:* Daca vrei sa obti ceva, muncesti pentru asta, nu stai cu mainile in san si astepti sa se intample.

| SeeDifference explică (pentru Andrew9555):

Nu, nu sunt un baiat asa cuminte!

| SeeDifference explică (pentru BulletFMV):

Cateodata asta nu e de ajuns...