| Marica_2964 a întrebat:

Credeti in "dragostea invinge totul!"? Si dati exemple si argumente!

6 răspunsuri:
| vladutzs a răspuns:

Dragostea? este de multe ori mai mult decat putem intelege noi. dragostea este atunci cand faci din problemele tale problemele lui, este atunci cand te trezesti plin de recunostinta ca mai ai o zi in care sa iti faci partenerul fericit.

| LoveForShania a răspuns:

Depinde...
Adica,, dragostea invinge totul!'' in functie de persoanele care participa la aceasta actiune!
Daca lucreaza si pun suflet ambii parteneri ca sa iasa dintr`o problema, si nu se lasa... dragostea invinge totul! Depinde daca se iubesc foarte mult ca sa indure toate problemele, si sa creada ca mai exista o speranta. Speranta moare ultima!

| monyk a răspuns:

Buna, depinde de cat de puternica e dragostea din partea ambiilor parteneri, depinde cat de dispusi sunt sa faca sacrificii si actiuni pentru persoana iubita, oricum parerea mea e ca o dragoste adevarata in care sa faci orice pentru persoana iubita e cam rar, dragostea invinge multe daca e profunda si adevarata, dar totusi nu stiu daca invinge totul pentru ca multi nu pun asa mult accent pe dragoste si se lasa ghidati de alte aspecte cum ar fi banii de exemplu...

| Marica_2964 explică:

Eu cred ca nu exista "iubesc mai mult sau mai putin", ci doar "iubesc sau nu " si am pus problema pentru atunci cand iubesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este, dragostea este esenta vietii! Depinde insa si de parteneri, nu toti pot fi atat de puternici incat sa indure orice. Oricat de multe ai avea de indurat intr-o relatie daca iti cunosti cu adevarat in adancul sufletului partenerul si poti trece peste anumite"piedici", daca stii ca va purtati unul altuia dragoste adevarata, reciproca si respect reciproc poti spune ca esti cel mai fericit dintre pamanteni(ca-n telenovele nu?big grin )

| x3Clover a răspuns (pentru monyk):

Meriti funda