| Moxomoxo a întrebat:

Credeti k pentru apropierea celor doi parteneri intr-o relatie e necesar actul sexual adica ne-ar aproia daca am face dragoste sa?Merci

8 răspunsuri:
| pallsNk09 a răspuns:

Daca va iubiti, si credeti ca sunteti pregatiti. Atunci da, ar apropia relatia intr-un fel. Dar e si riscu sa o raciti mai mult.

greece12
| greece12 a răspuns:

E un cutit cu doua taisuri,sa stii.
Toata lumea cred ca o sa-ti spuna,sigur,da,o sa va apropiati,dar lucrurile nu stau deloc asa!
Totul depinde de ce anume simtiti unul pentru celalalt si de maturitatea si seriozitatea cu care vedeti lucrurile.
De multe ori si,mai ales,la varste oarecum mici,sexul intervine in relatie pentru ca toti ceilalti o fac,pentru ca cei doi doresc sa experimenteze,din graba,din naivitate...
Intre doua persoane care se iubesc,intrebarea asta nu exista,se iubesc,sunt doua jumatati al aceluiasi intreg si nimic nu e mai firesc decat o contopire totala sufleteasca si fizica,isi incredinteaza atat sufletul,cat si trupul in mainile celuilalt.
Ca sa intrebi ceea ce intrebi,te rog sa ma crezi ca nu esti inca pregatit pentru asta,esti doar influentat de ceea ce vezi si auzi in jurul tau.
Fiecare pereche are ritmul ei si caracteristicile ei.
Sunt oameni care azi s-au vazut,peste doua zile au facut sex si au ramas impreuna fericiti o viata,caz extrem de rar,sau invers,le-a trecut brusc curiozitatea si inca le e rusine sa-si aminteasca in ce fel si-au pierdut mintile intr-un interval atat de scurt...
Sfatul meu este sa privesti cu seriozitate relatia ta,sa ii intelegi ritmul si intensitatea si,va veni momentul cand ceva din tine iti va da de inteles ca a venit intr-adevar momentul sa faceti un asemenea pas,abia atunci nu va veti indeparta,abia atunci nu vei gresi.
Raspunsul e in tine si, implicit, in voi doi.
Ai rabdare.

| stormer a răspuns:

Eu nu cred ca acest lucru este necesar pentru a se apropia cei doi,daca nu va merge bine ceva? daca ei nu ii va place? dacase va intampla ceva neasteptat? daca,daca,daca? eu nu cred ca e nevoie de acest lucru...dar, pe cealalta parte ar putea sa apropie dar foarte putin, daca e vorba de tine faci ce vrei...eu nu te oblig sa faci sau nu doar imi spun punctul de vedere. funda?

| Hpzox a răspuns:

Nici eu nu cred asa ceva ca pentru a se apropia ei doi parteneri e necesar sa faci sex, nu, eu stau cu un baiat de 3 ani si nu am facut nimica nu pentru ca nu vrem sau pentru ca nu ne iubim ci pur si simplu eu nu ma simt pregatita si suntem foarte apropiati ne iubim si locuim si impreuna.

Ca sa exista apropiere intre cei doi parteneri trebuie sa fie incredere unul in celalalt respect si iubire.

| Analytical a răspuns (pentru Hpzox):

"Ca sa exista apropiere intre cei doi parteneri trebuie sa fie incredere unul in celalalt respect si iubire." DACA LE AI ASTEA DE CE ZICI CA NU ESTI PREGATITA? eu sincer iti sustin ideea, dar mai rezista zo ala langa tine? 3 ani? nu aveti de gand sa va casatoriti? daca da, te inteleg. asa e perfect, dar daca tu doar il vrei catelus, ce te mai tine sa nu?

| Hpzox a răspuns (pentru Analytical):

Ai dreptate da eu una cred ca nu toti sunt la fel si daca nu faci sex gata iti da papuci, si o data ce eu nu ma simt pregatita nu o fac cand ma simt o fac si daca vrea sa plece de langa mine asta e nu tin pe nimeni legat de mine doar pentru ca is eu aia care nu vrea sex, daca e nu poate sa stea asta e si da o data si o data tot trebuie sa o faci ca o sa te casatoresti si o sa vrei si un copil dar eu pana nu ma simt pregatita nu o fac fie ce o fihee hee

| Analytical a răspuns (pentru Hpzox):

Perfect! dar cand vei fi tu pregatita? thinking ce dovada iti mai trebuie, ca te iubeste, respecta etc. alta nu exista! daca te impiedica casatoria da, asa e! o faceti dupa ce aveti acte. dar nu mi-ai zis, vreti sa va casatoriti?

| Hpzox a răspuns (pentru Analytical):

O sa fiu pregatita de ziua lui luna asta laughingsi da vrem sa ne casatorim dar mai incolo am debia 18 ani si el face 20.