| Andreutza184 a întrebat:

Cum ar arata fata perfecta? Adica comportament si nu vreau raspunsuri gen: sa fie buna si sa ai un cur fain.Nu asa ceva.

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Oficial, NU exista fata perfecta, baiat perfect! Asta tindem sa credem noi, asta vedem noi, insa realitatea e alta. Sunt fete care arata bine, iar ceilalti le vad perfecte, insa daca intrebi o fata "perfecta" cum se considera, o sa spuna ca e draguta in loc de frumoasa, ca nu-i plac sanii, ca are nasul nu stiu cum etc. (sau exista cazul in care se cred si ele perfecte si cand vezi ce comportament au, sau cum vorbesc, gandesc te sperii). Tu de ce nu ai fi perfecta? Poate ca injuri sau esti prea cuminte? Nu esti perfecta(chiar daca altii te considera) pentru ca nu te vezi tu perfecta, tu iti vezi si defectele printre calitati, altii poate nu iti vad. Una e sa te consideri frumoasa, atragatoare, stapana pe sine si pe ce ai si alta e sa te consideri perfecta. Sintagma asta de "perfect women" e creata de lume, din dorinta de a exista una, insa nu exista, fiecare avem defectele noastre, iar atata timp cand noi nu ne consideram perfecte din diferite puncte de vedere, nu putem fi perfecte.

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gabytz18 a răspuns:

Fata perfecta este aceea care iti aduce o raza de soare in zilele innorate, un zambet cand esti cuprins de tristete, o indrumare cand te-ai ratacit si sustinere cand te probusesti.

| Vasii98 a răspuns:

Sa nu fie prea indrazneata, sa fie sincera si sa aiba si ce ai spus tu!

| Azµre a răspuns:

Sa fie simpatica, inteligenta, sincera, sa te sustina in tot ceea ce faci, sa te iubeasca, sa fie o persoana cu capul pe urmeri si mai zic eu sa-i placa sexul laughing doar cu persoana iubita. Oricum eu mi-am gasit fata perfecta, numai am nevoi de nimic.

| rousz a răspuns:

Hey! Fata perfectathinking hmmm... cam greu caci dupa cate sti perfectiunea nu o cunoastem! dar o sa spun parerea mea: o fata ar trebui sa fie sigura pe ea sa se accepte in primul rand ea asa cum este si sa-si accepte defectele caci asa poate le vor accepta si ceilalti, sa fie pretentioasa cat de cat in alegerile ei si sa nu se gandeasca numai la binele ei, caci poate cateodata binele celuilalt de langa tine este si binele tau!

| yyyyy a răspuns:

Dupa parerea mea fata perfecta ar avea urmatoarele trasaturi:frumoasa la chip si corp laughing, inteligenta, draguta, simpatica, nu foarte indrazneata, cuminte, sa il iubeasca pe prietenul ei foarte mult si sa nu il insele, sa stie cum sa se comporte, sa vorbeasca frumos, sa se poarte eleganthappy

| Nordic a răspuns:

Nu există fata perfectă. Ea va fi perfectă doar în ochii celui ce o uibeşte cu adevărat, la fel cum şi el este perfect în ochii ei. Deci pentru fiecare există un alt tip de fată perfectă. Şi tu eşti sau vei ajunge să fi perfectă în ochii celui ce te iubeşte şi îl iubeşti.

| mgtow a răspuns:

Pai fata perfecta pentru mine e camionul ce mai, e destul pentru mine.

Răspuns utilizator avertizat
NOname
| NOname a răspuns:

Femeia perfectă este femeia iubită.

| madyddd a răspuns:

Toate suntem perfecte si unice in felul nostru...barbatii viseaza la o femeie ideala, dar acele calitati pe care si le doresc ei nu pot exista toate intr.o singura persoana.fiecare avem si mici defecte.consider ca perfectiunea e greu de atins... aproape ca nu exista.
Si de ce sa nu ne dorim si noi barbatul perfect asa cum ei isi doresc femeia perfecta?happy

| JamilaGizeh a răspuns (pentru mgtow):

laughing

| XXXL a răspuns (pentru madyddd):

Femeia ideala visata de barbati laughing)) m-ai facut sa rad, inseamna ca iubitul tau e as in vrajeala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Adevărat.

NOname
| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.
http://www.youtube.com/watch?v=hq2KgzKETBw

Și e valabilă și viceversa.
http://www.youtube.com/watch?v=z5aK_LDK3gs

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NOname):

Subscriu.

http://www.youtube.com/watch?v=bfoNGekrv3I