| anonim_4396 a întrebat:

Cum ar trebui sa arate o fata perfecta la 15-16 ani..ma refer la inaltime, greutate?
E normal ca la 16 ani sa ai celulita?

25 răspunsuri:
| androschi a răspuns:

E absolut normal adic ar trebui sa arate ca o adolecenta sa aiba un prieten cu care sab vob sa iasa pe afara sa se inbrace niormal cool

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La nicio varsta nu e NORMAL sa ai celulita. Fete perfecte nu exista, iar asta nu din cauza ca nu sunt suficient de bune/frumoase etc, ci din cauza ca fata pe care el/ea/ei/ele o vad perfecta, altcineva SIGUR nu o vede cu nimic speciala, neobisnuita. Nu te preocupa asa de mult de asta. Se spune-si e adevarat- ca frumusetea este o stare de spirit. Din cauza asta vei vedea fete foarte frumoase singure si altele, mai putin frumoase, cu prieteni. Take care!

| nelaa a răspuns:

Trebue sa ai antre 50-60 kg si la anlatime poti sa ai antre 150-170 si nu e normal sa ai celulita. Sper ca ti-am fost de folos :*

| suoaree a răspuns:

Celulita are aproape toate fetelewinking

| Sim0 a răspuns:

Nu, nu este normal din punctul meu de vedere. O fata in jurul varstei de 15-16 ani ar trebuie sa fie destul de inaltuta ( asta dupa firea fiecaruia) si cam 50-55 kg. :]. Acum na, fiecare cu corpul sau. Fetele din ziua de azi ajung la 16 ani cu colacei si celulita cat cuprinde. De ce!? Pentru ca isi petrec fiecare minut in fata calculatorului, uita sa se plimbe, sa faca sport si sa faca miscare in general. Faptul ca iti merg bine degetele pe tastatura nu inseamna ca faci miscare sau ca pierzi in greutate. Mancarea este iarasi un motiv al cresterii in greutate. fetele nu mai invata sa gateasca mancare de la mama, mancare tot odata sanatoasa. Fug direct la fast-fooduri unde totul li se pare "perfect si bun". Asta este parerea mea, si o sustin. Sport si sanatate, sunt mai bune decat toate;].

| Alexa0000 a răspuns:

Nu exista "fata perfecta"happy, iar kg nu sunt o problema daca tu te simti bine in pielea ta...dar ar fi bine intre 40-60kg...si orice femeie are celulita! nu exista femeie fara celulita, macar putina

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Alexa0000):

Am putina...in inaltime am 1, 60..si 47-48 de kg,, nici nu vreau mai multhappy..multumesc de ajutor!

| Loser8299 a răspuns:

Ar trebui sa arate perfect.

| Auslesse a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat despre ce ziceai tu..."din cauza ca fata pe care el/ea/ei/ele o vad perfecta, altcineva SIGUR nu o vede cu nimic speciala, neobisnuita"..perfect de acord.E si o vorba"frumusetea se afla-n ochii celui care priveste"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Auslesse):

Exact. happy De asta suntem diferiti. big grin

| Auslesse a răspuns (pentru suoaree):

Nu toate fetele "are" celulita!

| Auslesse a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa e!happy

| NotToday a răspuns:

Te stresezi degeaba. Nimeni nu o sa fie niciodata perfect... Daca o sa iti gasesti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat, crede-ma, vei fi perfecta in ochii lui. Pana la urma, asta conteaza happy

| Demonull a răspuns (pentru suoaree):

Si probleme cu romana „are multe fete!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Demonull):

Si multi baieti "are probleme cu romana", dar in cazul asta e o fata. laughing

| Demonull a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei happyda ai dreptate, reformulez.Baietii si fetele din secolul 21 „are multe probleme cu romana „

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Demonull):

Asa. laughing Acum e corect, bravo! big grin

| draguta32 a răspuns:

Sincer la 16 ani ar trebui sa aiba 47-49 kg iar inaltimea 1 m 74 si nu nu este normal sa ai celulita...am 16 ani si nu am nici macar putina celulita.dar nu trebuie sa fii perfecta, trebuie sa te simti bine asa cum esti... daca nu tu atunci cine?

| vlad_2339 a răspuns:

Cum sa fie normal sa ai celulita

| Alexa0000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru cehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru draguta32):

Iti vine sa crezi ca a vazut fete de 13-14 ani cu celulita,,, nu am multqa.f putina..si oricum m-am apucat sa fac mult mai mult sport ..si sa mananc mai putin.multumesc.

| draguta32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum am spus trebuie sa te simti bine in pielea ta nu sa copiezi pe cineva, cum am scris adinauri daca nu tu atunci cine?

| Cristian_Alin_1998 a răspuns:

Eu am 1, 85 la 15 ani as vrea sa fiu mai inalt dar, uni cresc mai putin uni mai mult

| andra99bi a răspuns:

Sincer? E sănătos sa ai putina celulita...nu trebuie sa Arati ca un fotomodel dus de vânt! Daca fetele spun ca la 16 ani trebuie sa ai 40-50 kg sunt cam obsedate de cum arată! Într-adevăr, depinde si ce înălțime ai, dar la 170 cm greutatea ideala ar fi 61-62 kg (poti sa cauti si pe net cum se calculează greutatea ideala : 170-10=60 kg ) iar la 15 ani nici nu e indicat sa ai sub 54 kg! Daca vrei sa Arati bine si sa scapi de celulita mergi la cycling si nu vei regreta! Sa stii ca importantă este si masa mușchilor si a oaselor de acea s-ar putea sa ai greutatea mai mare ...deci nu iti mai face griji...

| Elena_Melania_1997 a răspuns (pentru andra99bi):

Eu la 15 ani am 62kg, dar nu pot sa zis ca sunt grasă, dar nici slabă, cred eu ca sunt potrivită, cât despre masa mușchilor cum ați precizat contează foarte mult la greutate, mie mi s-a spus ca nu par de 62de kg, pentru ca nu nu am atât de multă carne pe tine(grăsime), cât despre celulita, imposibil sa nu avem, măcar puțină, eu am în jurul puțină în jurul abdomenul, dar se vede doar când ma incordez!?