| LonelyGuy a întrebat:

Cum aș putea să mă las complet de masturbare ca și persoană care nu a avut niciodată o iubită?

83 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Iti daruiesti sufletul si viata si trulul Mamtuitorului Hristos si il rogi sa te curateasca de acessta robie, dependenta cu sangele lui.si eu am scapat dupa 4 ani prin rugacuine si nici nu am mai simtit deloc nevoia.
Si daca te uitai la filme porno, n- o mai face mai bine citeste Noul Teslament cu rugamitea csrre Creator sa te ajute sa intelegi ce vrea sa iti vorbeasca prin Cartea Lui.E o mare eliberare sa scapi de aceea vinovatie continua si sa ai pacea constiitei.

| Violleta2022 a răspuns:

Asta tine numai de vointa ta, ca noi nu putem veni la tine sa-ti legam mainile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ai o iubită.

| mihai69 a răspuns:

De ce ai face o astfel de prostie?

| doctorandus a răspuns:

Dorinta ta de a te lasa definitiv de masturbare este anormala din punct de vedere psihiatric.

Sunt o sumedenie de oameni care se masturbeaza de mai multe ori pe zi si n-au nicio boala.

http://www.youtube.com/watch?v=IQFCeES8UQc

Traduc un citat din Encyclopedia of Children's Health:

"Masturbarea este auto-stimularea organelor sexuale, cel mai adesea pana la orgasm. 60% pana la 90% din adolescentii baieti si 40% din fetele adolescente se masturbeaza. Desi atitudinile oamenilor referitoare la masturbare difera mult, nu exista dovezi ca masturbarea ar fi in vreun fel daunatoare din punct de vedere fizic, psihologic sau emotional. Pentru multi tineri masturbarea este o ocazie de explorare sexuala proprie inainte de a se decide sa faca sex cu o alta persoana. Este de asemenea considerata cea mai sigura forma de sex pentru prevenirea bolilor cu transmitere sexuala, inclusiv virusul imunodeficientei umane (HIV)."

"Masturbarea ofera o modalitate sanatoasa de a-si exprima si explora sexualitatea proprie si de a elimina stressul sexual fara riscurile asociate contactului sexual, conform multor profesionisti medicali. Ei sunt de asemenea de acord ca masturbarea este o modalitate naturala, normala si sanatoasa de explorare de sine si de exprimare sexuala."

"Este din recunoscut din ce in ce mai larg intre profesionistii sanatatii mentale ca masturbarea poate reduce depresia si conduce la sporirea respectului de sine. Masturbarea poate fi in special folositoare in relatii in care un partener vrea mai multa activitate sexuala decat celalalt, caz in care masturbarea contribuie la restabilirea echilibrului."

http://www.healthofchildren.com/M/Masturbation.html

Autor: Ken R. Wells. Aceste puncte de vedere sunt confirmate in Jacqueline L. Longe, ed (7 iunie 2011). „Masturbation". The Gale Encyclopedia of Children's Health: Infancy Through Adolescence. 4 (ed. Second). Detroit, Mich.: Cengage Gale. p. 1404. ISBN 978-1-4144-8641-3. OCLC 712621295 si in Thomas H. Ollendick; Carolyn S. Schroeder (6 decembrie 2012). „Masturbation". Encyclopedia of Clinical Child and Pediatric Psychology. Boston, MA: Springer Science & Business Media. p. 359. ISBN 978-1-4615-0107-7. OCLC 913623298.

De asemenea Ollendick si Schroeder numesc miturile despre masturbare si tratamentele carora le-au dat nastere "una din cele mai negre pagini din istoria religiei si medicinii".

https://web.archive.org/......walker.pdf

| doctorandus a răspuns:

Sfatul meu este sa porti o discutie sincera pe tema asta cu un psihiatru. Si nu, renuntarea la masturbare nu previne si nu vindeca niciun fel de boli, mentale sau fizice. Insasi ideea ca ar preveni/vindeca asa ceva este un rebut intelectual si este sustinuta adesea de oameni cu grave probleme psihice. Este fie vorba de delir (adesea mistic), fie de folie a plusieurs.

| LonelyGuy explică (pentru doctorandus):

Am eu o propunere mai bună. Masturbează-te 4-5 ore pe zi timp de o lună și vino să ne spui dacă te afectează sau nu. Normal că te afectează mental, de ce se plâng atâția de efectele masturbării/pornografiei ÎN EXCES?

| Hammurabi a răspuns:

Îți pui mâna în ghips sau îți lipești glasapir în palmă cu superglue.

Așa mod de gândire, așa soluții.

| Goete a răspuns:

Si de ce te-ai lasa?
Daca tot nu ****, macar faci laba

| Irinel15123532 a răspuns:

Exista o astfel de cale, trebuie doar sa iti doresti tu asta.

1- Gaseste-ti o motivatie, care sa te tina concentrat si focusat in momentele in care te simti mai vulnerabil, adu-ti mereu aminte motivatia. Lupta aceasta nu se da pe un singur front, ci pe 2. In primul rand se da fizic, dar asta este doar la suprafata, cea mai mare lupta in a te lasa de masturbare, este lupta mentala, eu care am scapat de aceasta dependenta, pot sa spun ca este 40% fizic si 60% mental. Motiveaza-te.

2- Tine un calendar, daca nu notezi zilnic victoriile si eseucrile, totul este haotic, nu vei sti niciodata daca ai progres de la luna la luna sau nu. Daca vrei sa renunti, nu poti brusc, incepe treptat, fa-o o zi da una nu, daca faci astfel, vei iesi la 15 ori pe luna, apoi fa-o la 2 zile, si tot asa, creste cu o zi pe luna, crede-ma, e suficient. Nu e nevoie sa rezisti din prima 20 de zile si apoi sa revii de unde ai plecat, trebuie sa creeze o rutina, sa o iei treptat, apoi poti renunta. Noteaza in calendar orice informatie, ce te-a stimulat in ziua de ieri, care au fost greselile, ce te-a facut sa cazi iar, ce te-a facut sa nu cazi, in asa fel vei strangemulta experienta si vei sti pe viitor ce sa eviti si ce sa faci in caz ca nu mai poti rezista.

3- Evita orice stimul si orice frustrare, gandeste-te care sunt lucrurile sau retelele sociale sau de internet care te stimuleaza sau te frustreaza si te fac sa recurgi la masturbare. Acolo unde vezi mereu femei, discutii despre sex, etc. Si ocupa-ti mintea cu altceva, orice nu are legatura cu sexul.

4- Fa miscare. Este important sa alergi macar 10 de minute pe zi, sau sa mergi rapid, nu trebuie sa faci sala de forta, pentru ca in primul rand nu te va ajuta cu mai mult decat daca ai alerga 10 minute pe zi, si acolo vei vedea femei care arata intr-un fel si se imbraca lejer, iti va alimenta dorinta de a te masturba iar. Sportul te ajuta sa elimini substante in creier si va compensa masturbarea, nu vei mai simti nevoia sa o faci.

5- Daca vrei sa invingi un inamic, trebuie sa-l cunosti mai intai. Aceste video te vor ajuta, primul iti prezinta tot ce trebuie sa stii despre procesul masturbarii, iar urmatoarele 2 sunt ale unui antrenor de fitness care isi descrie experienta lui in a se lasa de masturbare si cum a reusit.

https://www.youtube.com/watch?v=34R4AzSDmEw&t=460s&ab_channel=NeuroProgres

https://www.youtube.com/watch?v=zXjMWvrP3IU&t=1569s&ab_channel=AlexStoian

https://www.youtube.com/watch?v=G-fEHFc-e9E&ab_channel=AlexStoian

6- Roaga-te. Cum adica?
Adica, ai nevoie de cineva caruia sa ii spui zilnic esecurile si victoriile tale, cineva care sa nu te judece cand cazi, si sa te simti apreciat cand ai o victorie. Cand si eu am renuntat la acest pacat al masturbarii, ma rugam seara Lui Iisus si ii spuneam ce s-a intamplat in ziua care a trecut, El te asculta si vrea sa te ajute, iti da putere pentru inca o zi. Crede-ma, fie ca esti credincios sau nu, ajuta mult sa ''vomiti'' unele lucruri, fa-o, indiferent de ce crezi tu despre Iisus in acest moment, iti spun doar ca, te iubeste.

7- Nu iti fie frica. Prima saptamana este cea mai grea, apoi totul este mai usor, vei simti poate mici dureri la nivelul testiculelor pentru ca este normal, este ceva nou pentru organismul tau, si acea durere se intensifica daca te uiti la materiale care sa te excite, oricum acea mica durere nu e periculoasa deloc si dispare de la sine, apare doar cand te vei excita, dupa ce trec 6 luni, rare ori va mai aparea, poate chiar deloc, pentru ca ai control asupra gandurilor tale si nu mai esti dependent. Dar sa te astepti la asta, dispare mai repede daca alergi, pentru ca sportul accelereaza circulatia sangelui in organism, desigur, 10 minute sunt suficiente, mers rapid, alergat, pauza, etc.
Ca in orice confruntare ''va castiga cel cu vointa mai puternica'' nu conteaza experienta inamicului sau modul lui de strategie, sigur ca sunt importante, dar vointa este cea care va decide castigatorul, in lupta cu masturbarea, castiga cel care sta in picioare cu 1 secunda mai mult.

Poti sa te lasi, dar trebuie sa vrei. Poate ca spui ''eu vreau sa ma las'' esti sigur de asta? Pentru ca eu la inceput asa credeam, pana cand am rezistat 20 de zile si m-am speriat, am cedat iar, de fapt nu voiam sa renunt, imi placea sa o fac si ma minteam ca vreau sa ma las, dar eu chiar credeam sincer ca vreau sa renunt, in adancul sufletului, nu voiam asta. Pana cand mi-am dorit sa renunt, atunci am reusit. Dumnezeu sa te ajute in aceasta lupta, putine persoane reusesc sa ajunga la un nivel atat de mare de autocontrol, multi spun ''nu vreau sa ma las, daca as vrea, as putea'' de fapt, nu pot, altfel s-ar fi lasat de mult. Daca ai un lant de fier lung de 10 metri, atata timp cat te plimbi in jurul distantei de 10 metri, crezi ca esti liber pentru c alantul nu opune rezistenta, daca vei trece de 10 metri, lantul te va tine, nu te va lasa, atunci iti dai seama ca nu poti, cand incerci. Cine nu incearca, se crede liber, exact ca omul legat in lant, cata vreme se plimba in distanta permisa, e liber, daca vra sa iasa din acel lant, nu va putea si va constientiza ca este legat, de aceea nici nu incearca, si se minte ca este liber.

In final, trebuie sa stii, asta daca nu ai aflat deja, si sunt sigur ca ai aflat. Nu te minti ''ma mai masturbez acum ca sa imi revin si apoi ma las'' masturbarea nu te va implini niciodata, oricat te vei masturba, niciodata nu vei putea umple aceasta ''galeata'' pentru ca are o gaura de 10 cmm in fundul ei si se scurge toata apa, oricat ai incerca sa o umpli, nu va fi umpluta niciodata, daca renunti la masturbare, nu vei mai simti acea tensiune imensa si senzatia ca nu te mai poti controla, dar trebuie sa ai putina rabdare, nu se va intampla peste noapte. Orice ai face, NU renunta, o sa ai momente cand o sa crezi ca nu se poate sa renunti, este o minciuna, poti, si eu am putut, si cred-ma, am crezut la fel, ca este imporibil. Tine ochii pe motivatie, pe lucrul pentru care vrei sa te lasi, si la faptul ca te va afecta in casatorie, pentru ca iti consuma energia sexuala, si nu o vai mai putea darui sotiei tale, gandeste-te ''vreau o placere de 2 minute care oricum nu ma va satisface mai mult de o zi, sau vreau o relatie frumoasa de casatorie cu o femeie reala, pe viata? ''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare, stiu cu ce sa te ajut

1) Gasesteti o preocupare care sa te tina departe de masturbare.
2) Cautati o iubita care sa faca sex cu tine si sa primesti mai multa placere decat la mastrubare
3) Consulta un psiholog care te poate ajuta sau in cel mai bun caz cu parintele, el te intelege din priviri

Masturbarea e foarte vicleana, odata ce te apuci de ea nu scapi asa de usor asa ca data viitoare cineva daca se apuca de ea sa isi aminteasca cuvintele spuse de mine acum!
Masturbarea te poate da de gol cateodata cand iti poate veni cineva in camera si te vede ca o freci si atunci va fi grav rau, eu asa am patit cu oaspetii, o faceam si ei au intrat sa ma vada si m-au prins ca o frec si atunci am cazut in pamant de rusine si chiar acum imi amintesc asta!

Sper ca te-am ajutat

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar tie iti dau acelasi sfat: o discutie sincera pe tema masturbarii cu un psihiatru.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

"Comportamentele de auto-stimulare (masturbarea) sunt obișnuite și apar natural în dezvoltarea copilului, încă de la vârste timpurii, din etapa de explorare. În sine, acestea nu sunt periculoase și nu conduc la dezvoltarea unor tulburări pe termen lung. Dimpotrivă, se pare că pedepsirea acestor comportamente, înjosirea/umilirea copilului și rușinea asociată cu pedeapsa pot conduce, mai degrabă, la probleme în dezvoltarea acestuia. Este recomandată o atitudine deschisă, normalizatoare din partea părintelui, completată de instrucțiuni comportamentale cu privire la momentele și situațiile în care aceste comportamente sunt adecvate (de ex., nu într-un cadru social)."
Asociația Psihologilor din România, comunicat adoptat de Consiliul APR pe data de 31 iulie 2021

| LonelyGuy07 a răspuns:

Are dreptate violleta doar ea e in masura sa te ajute, dar nu sa iti lege mainile, ci, sa se puna in genunchi si sa iti ofere placere

| Nyarlathotep a răspuns:

Tu incerci sa te pedepsesti singur pentru faptul ca nu ai avut o iubita? Masturbarea e sanatate, nu incerca sa scapi de ceva care ajuta enorm, mai ales daca esti in perioada vietii tale in care esti plin de hormoni si pofte si n-ai alt mijloc de eliberare.

| shookdazed a răspuns:

De ce sa te lasi? E singurul lucru care ma face fericit pe mine, daca nu era porno nu mai eram pana acum, trebuie sa ai o limita asta e tot.

| LonelyGuy explică (pentru shookdazed):

Și eu mă masturbez cam de 1-2 ori pe săptămână câteva ore (edging) și mă simt foarte bine. Dar imi e să nu mă afecteze psihic. Dar ținând cont că am ajuns la 26 de ani nesărutat și virgin, e singurul mod de a mă descărca sexual.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru LonelyGuy):

La felul cum esti acum, daca opresti masturbarea te vei capata cu probleme psihice. Masturbarea iti ofera nu doar eliberare sexuala dar iti ofera si ceva claritate in gandire. Ar fi o greseala sa te lasi.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Ce claritate in gandire, orbesti in poola mea, dar nici fara nu e bine, decat sa se aleaga cu un cancer de prostata pe la 40-45

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Ha, ha, ha, orbesti de la masturbare! Povesti creepypasta pentru copiii ramasi in urma din punct de vedere intelectual. Decizi tu singur daca faci parte dintre ei.

| LonelyGuy explică:

A citit și el 3 chestii și le repetă ca papagalul. Să se masturbeze el toată ziua dacă e așa sănătos.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Ce sa citeasca mah omule e acelasi mesaj copy paste dat la intrebari de genul, l-am vazut de 10 ori de la el pe postari cu masturbare

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy07):

Si? Crezi ca medicii si psihologii si-au schimbat consensul in intervalul dintre intrebari?

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Atât îl duce căpățâna aia și, prin urmare, atât face.

| LonelyGuy explică (pentru doctorandus):

Te plătește cineva să debitezi ca papagalul aceleași lucruri mereu privind masturbarea/pornografia? Crezi că ești de folos? Tu ar trebui să consulți un psihiatru, deoarece nu accepți alte opinii. Eu nu am spus nicio clipă că masturbarea e dăunătoare pentru toți, ci doar pentru acele persoane care s-au plâns că au probleme. Fiecare corp e unic. Nu poate spune nimeni că pornografia/masturbarea nu au niciun efect negativ pentru NIMENI.

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy):

Există un criteriu obiectiv pentru susținerea ta, și anume:

Conform Manualului Merck, „Ea este considerată anormală doar când oprește comportamentul vizând partenerul, este făcută în public sau este suficient de compulsivă pentru a produce deranj."

Dar "adicție de porno/masturbare" nu este un diagnostic recunoscut de breasla medicală.

| LonelyGuy explică (pentru doctorandus):

Care breaslă medicală? Aceeși care a scos transexualitatea din rândul bolilor psihice mai recent?

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy):

Ai putea fi diagnosticat cel mult cu CSBD legat de porno, dar numai din momentul in care Romania va implementa ICD-11

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy):

Exista diagnosticul de masturbare excesiva, dar ICD-ul nu spune daca a te masturba de trei ori pe zi este excesiv sau nu.

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy):

Raspunsul tau aduce a teorie paranoida a conspiratiei.

| doctorandus a răspuns (pentru LonelyGuy):

Daca tu crezi ca medicii au o agenda sinistra si-ti vor raul, ai inceput acest drum cu stangul.

Iar cei care recurg la teorii paranoide ale conspiratiei pentru a explica de ce consensul stiintific e intr-un anume fel (care nu le convine), fie sunt niste ignoranti care habar n-au ce e aia stiinta, fie sunt bolnavi psihici. Nimeni nu e obligat sa fie de acord cu consensul stiintific, dar sa sustii ca acesta a fost adoptat din motive sinistre este prostie crasa sau nebunie.

Iar ideea ta ca ai patit ejaculare precoce din cauza masturbarii este o fictiune fara legatura cu realitatea. La fel cu ideea ca potenta ti-a scazut din cauza masturbarii.

| LonelyGuy explică (pentru doctorandus):

Ok, domn doctor, dacă spuneți dvs. vă cred. De ce nu te culci și cu bărbați, pe principiul ăsta? Nu e nimic "rău" în a fi gay conform propagandei "occidentale" care ni se bagă sub nas. Să te masturbezi și de 10 ori pe zi la cele mai dubioase filme porno e ok, să îți dorești să devii femeie chiar dacă te-ai născut bărbat e ok și altele de acest gen.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Masturbeaza-te de 4-5 ori pe zi timp de o luna si ai sa observi cum n-ai sa mai ai tensiune sexuala, gen sa ti se faca de laba, par, asa e la mine si scapi de stres definitiv, ti-am mai zis odata intr-o intrebare, dar ai ajuns la vorba mea, ca incepi sa te repeti prin intrebari vad

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Asa a fost la mine, bineinteles ca acum am dezvoltat o ejaculare precoce de nici cele mai bune medicamente nu ma mai reface, inainte cand ma trezeam aveam poola de magar gata pe ''treaba'' facut bataturi in palma, acum de 3-4 luni e closca, o scol doar pe porno, nu o faceam de 4-5 ori dar de trei ori pe zi timp de 2-3 ani cam asa, deci cam asta e solutia daca vrei si iti doresti asta

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Si oricum tu mie imi lasi impresia ca minti putin pri intrebarea ta, o persoana care nu a avut niciodata iubita se presupune ca nu face sex si ca nu ii sta gandul la footut simplu pe doi, adica ca sta cu lacat la poola isi vede de viata si mai da o laba la 2 zile pe porno si gata, nu cred ce zici tu ca ii rupi capul zilnic de 5 ori fi serios

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Daca intr-adevar ai o tensiune sexuala mare zilnic iti infloreste de dimineata si o arzi pe laba 4-5 ori pe zi, in loc sa o continui pe linia asta sa ajungi ca mine, sfatul meu de om e sa mai profiti cat poti si sa mergi la curve daca vrei cat mai ai sanse acum, ca pe urma risti sa nu ti se mai scoale

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Nu am zis nicio clipă că mă masturbez de 4-5 ori pe zi. O fac de maxim 1-2 ori pe săptămână, dar o sesiune de edging la mine poate dura 4-5 ore. Cel mai mult în viața mea am făcut-o de 2 ori pe zi între 15 și 19 ani. Acum nu mai am energia necesară pentru mai mult de 2 ori pe săptămână.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Pai si atunci varule nu inteleg, suntem noi prea prosti, care e problema pana la urma, ramai asa pana mori si totul e bine, nu stii ce sa mai intrebi sa atingi subiectul care te doare, vai saracul de tine faci laba de 2 ori pe saptamana si nu stii cum sa nu o mai faci deloc! PA TE TIC

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Iarasi intrebarea ta e din nou una fara sens, ma gandeam ca ii rupi capul de 4-5 ori pe zi si ca nu stii cum sa o mai raresti, du-te frate ti-am zis retragete mai bine la o manastire, ca de mers la curve zici ca nu vrei, iar o sa ma arati pe mine cu degetul ca de ce nu ma duc si eu ( asta nu e problema ta pana la urma ), in fine, iar fac spam inutil pe intrebarile tale! acceptati in poola mea pana la urma soarta si nu iti mai varsa frustrarile pe site-ul asta ca nu te ajuta nimeni cu nimic

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Nu stiu ce sesiune visezi tu, prietene iti amorteste mana in poola mea dupa 4-5 minute de frecat scoola, tu vorbesti de 4-5 ore fa si o programare la un psiholog cred ca ai ceva probleme si pe la cutie, scuze daca te simti jignit dar esti in lumea ta de basme vad

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Nu gasesti niciun indrumator, specialist in psihologie sau mai stiu eu ce pe site-ul asta, sunt oamenii ca si tine care au probleme de tot felul, sexuale, de sanatate etc care isi dau cu parerea, n-are sa vina nici un utilizator de sex feminim sa iti ia tie virginitatea la 26 de ani ai tai sau sa iti faci o prietena cum viseaza unii pe aici, nimanui nu ii pasa de nimeni de aici si viceversa, sunt mentori in Romania dating coaches mortii lor care admit ca pot face dintr-un introvertit, anti social, sa aiba o prietena si eventual o familie, apeleaza la ala, cauta FARA SENS pe Youtube, sa iti mai fie o ultima incercare, poate nu stiu sunt eu paranoia, si fetele in ziua de azi te accepta urat ca poola rupt in cur de bani si fara faima, o fi cum zice idiotul ala apeleaza la el si gata, nu te mai plange pe site-ul asta ca o faci DEGEABA

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Nu mă simt jignit, nu am motive. Sufăr de anxietate, atacuri de panică, tulburare obsesiv-compulsivă și tulburare evitantă, deci am câte ceva la mansardă. Referitor la sesiunile mele de masturbare/edging, nu mă crezi, asta e. Crede-mă că mi-aș fi dorit să mint, dar chiar vinerea trecută am făcut-o 4 ore cu pauze de 1-2 minute o dată la 5 minute.

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Nu dau bani la toți șarlatanii, e ușor să faci bani din naivitatea unor băieți/bărbați disperați că nu pot avea prietenă. Îmi este doar foarte greu să accept realitatea.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Atunci, termina cu lamentarile si problemele inexistente care le afisezi pe aici, ca n-are sens ce spui cum pot sa ma las complet de masturbare dar stii fac laba de 2 ori pe saptamana, n-ai ce face cu viata ta decat sa pierzi timpul aiurea pe TPU? ce poola mea INTREBARE E ASTA

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Si ce vrei sa iti faca tie site-ul asta ca iti e tie greu fara pzd? sa iti planga de mila, ca nu inteleg, fa-ma sa pricep sunt mai prost

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Numai un om prost, sa nu zic mai rau, se repeta in idei, in intrebari, a inteles lumea odata ce te doare, nu e nevoie sa le tot amintesti in cincizeci de feluri omule GATA, AJUNGE

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Mersi pentru jigniri. Pur și simplu nu îmi pot accepta soarta.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Lasa textele astea cu mine, te deranjeaza cand spun un adevar mai nou, esti paranoia in poola mea, asta e ultima cum ma las complet de masturbare dar o fac de doua ori pe saptamana, du-te bah baiatule ia-ti o viata macar fa ceva nu mai pierde timpul inutil pe site-ul asta, macar sa te realizezi profesional sa nu traiesti in *** degeaba

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Si daca nu iti poti accepta soarta, te-ai gandit sa ii obosesti si pe altii de pe aici cu problema ta, *** arunca-te in dunare ai destule optiuni daca nu iti convine viata pe care o duci

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Am incercat sa iti dau un sfat sa apelezi la ala cu seductia ca nu se stie, vii imi zici ca oricum n-au efect sunt minciuni, apoi vii si imi zici nu pot sa imi accept soarta, tu ceva probleme la cap ai cu siguranta ti-o spun cu mana pe inima

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Cei care se simt "obosiți" de întrebările mele sunt liberi să treacă de ele, să îmi dea block, etc. Iar referitor la faza cu aruncatul în Dunăre chiar nu vreau să îți dau replica, nu mă pot coborî la asemenea nivel și nu îmi stă în fire să înjur ca la ușa cortului.

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Dar de ce nu apelezi tu la ăia cu seducția? Când dai un sfat într-o problemă de genul, se presupune că ai apelat tu înainte la așa ceva și ai avut succes. Recomanzi fără să fi încercat lucrul respectiv.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Ca eu am renuntat in poola mea la gandul de a mai avea o prietena, de mai face sex, nu inteleg ce mama dreacu legatura are viata mea in lumea ta, ori esti prost facut gramada, ce te intereseaza mah baiatule de viata mea, eu ti-am zis ce te-ar mai salva pe tine, ca vrei sau nu sa incerci e problema ta, nu te mai invinovatii tu prin mine DISTRUSULE

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Eu nu ma mai plang de chestia asta, nu imi mai pasa, tie vad ca tot iti pasa si te doare ti-am dat sfaturi ce ai putea sa mai repari, seductie la ala ori mers la curve, nu te intereseaza pe tine nici cate labe imi dau eu pe zi, nici ce fac etc, numai un om cretin fara directii in viata il intereseaza ce face vecinul de langa el, unul limitat, scuze dar nu ma pot abtine din a te jigni

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Foarte bine că ai renunțat. Și nu mă interesează viața ta chiar deloc, nu știu de unde ai dedus tu că mă interesează, poți să te plimbi și pe Lună.

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Bine, sunt un om cretin, nebun, distrus și cum mai vrei tu. Ai vreo problemă cu asta? E strict viața mea.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Vad ca tot ma aduci pe mine in discutie ca nu ma duc la curve si ca nu apelez la ala, nu e problema ta asta, am mentionat ca am renuntat la ideea de a mai avea o prietena si de a face sex, citesti in poola mea ce scriu macar sau esti ORB, foarte bine de azi inainte numai discut cu tine

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Tu de fapt cauti validare in astia de prin comentarii care sa iti intareasca si mai mult conceptiile - gen sunt urat nu pot avea o prietena - astepti ca cei din comentarii sa te aprobe un exemplu, ca asa gandeam si eu ca tine, nu mi-e rusine sa recunosc, n-are unde sa te aduca nicaieri gandirea asta, revenind la problema ta baietash numai de tine depinde daca vrei sa te mai schimbi sau nu, ATAT

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Dar repede îți sare muștarul. A fost o simplă replică acum câteva zile în care te-am întrebat dacă tu ai mers la curve. De la o simplă întrebare până la a mă băga în viața ta, e calea lungă.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Numai conteaza prietene, te las in lumea ta, posteaza ce te framanta in sute de variante ca oricum o faci degeaba, nu iti mai dau mesaje, o viata frumoasa sa ai, vezi sa nu iti iei viata de la faptul ca n-ai pzd

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Să îmi iau viața? Haha, sinuciderea e pentru idioți și nu, nu mai postez nimic. Doar am căutat compasiune/validare prin aceste întrebări, nimic mai mult.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Acum o faci pe smecherul cu mine vad, in fine, numai vreau sa mai discutam o viata frumoasa sa ai

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Frumos. Dacă noi băieții care suferim de lipsa fetelor, nu ne înțelegem, ce pretenții să mai am de la oamenii "normali"?

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Las-o mah omule balta, pot sa te intreb ceva direct ce anume vrei de la site-ul asta sa ti se spuna referitor la problema ta?

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Bagati odata mintile alea in cap si inceteaza cel putin sa te mai faci de ca ca t prin intrebari de genul, ca nu iti vor aduce niciun folos, sa iti versi frustrarile pe aici, ti-am zis de n ori nimeni nu da doi bani pe problemele alea ale tale de natura sexuala, e de datoria ta sa vezi unde anume ai gresit pana la varsta, a mai fost un utilizator tot la fel se plangea ca tine si cred ca erai tot tu, vezi la altii pe strada cum au reusit, am mers si au tras ani la sala sa isi faca un corp ca sa atraga si mai multe fete, au investit in haine de firma, au facut pe dr sa ii ia, au permis au masina, multe avantaje, tu daca ai stat pana la 27 de ani pe laba si nu ai facut nimic cu viata ta, vrei prietena? fiind si urat la fatau, esti NEBUN DE LEGAT, eu cel putin sunt realist cu mine si cu situatia mea

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Ce vină am eu dacă m-am născut urât? Am vrut eu să sufăr de anxietate generalizată cu atacuri de panică? Eu am trecut și prin o grămadă de bullying și umilire pe parcursul școlii și am rămas cu traume. Și nu pot spune că nu am făcut chiar nimic în viață.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

N-a zis nimeni ca ai vreo vina, o vina majora ai ca de la 18 ani ai stat ca bou si n-ai investit in tine atat vestimentar, financiar cat si sportiv aici e numai si numai vina ta, nu a nimanui, acum stai si culegi roadele scurt pe doi

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Poate au și fetele prea multe pretenții. N-am investit mai nimic că am mers pe principiul "cine te place, te place așa cum ești." Și am tot așteptat ca cineva să mă placă într-o bună zi. Și totuși pe stradă văd bărbați grași, bărbați prost îmbrăcați și săraci care au iubite și nu înțeleg de ce.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Atunci termina cu lamentarile ca o pzd de pe aici si ia lucrurile ca atare nu te-ai desteptat la timp culegi roadele cum am zis mai sus... da da sigur pai fa bah si tu ca a ei atunci, du-te la unul specializat in dating care sa iti zica ce sa faci sa ai si tu femei urat stirb in gura si slab

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Si nu e neaparat cum zici tu, cunosc baietii din liceul meu care acum sunt toti singuri ca mine urati, anumite persoane reusesc prin conexiuni sa isi faca relatii datorita si altor calitati pe care tu din ce mi-ai zis nu le ai la 27 de ani, bani, statut financiar permis etc, poate fi si noroc, eu cunosc pocaiti necasatoriti si la 35 de ani fara sa fi avut vreodata o relatie unde se intersecteaza in adunari saptamanal cu fete

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Si numai visa cu ochii deschisi, eu am vazut o fata prin pocaitii aia care a divortat de un barbat tipla si s-a aruncat in bratele lui tip rau samsar asa ca idee, nu exista fete normale cu scaun la cap nici cu batic pe cap vorba aia, tu viseaza incontinuare ca visezi bine nici nu realizezi jungla de viata in care traiesti

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Mda, eu le vedeam doar fizicul pe stradă, nu aveam de unde să știu ce personalități au/cât câștigă/cu ce se ocupă. Și poate au compensat în partea asta. Eu nu am cu ce compensa în nicio parte...

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Si atunci intrebarea mea catre tine, cand ai de gand sa te opresti cu frustrarile astea pe TPU, te ajuta in viata de zi cu zi sa te simti mai bine?

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Ti-am zis nu o sa te ajute nimeni cu nimic pe aici referitor la problema ta, asa daca eram pe direct cu tine la intrebarea ta iti ziceam sa te castrezi sau sa ti-o tai si sa o dai la caini, probabil mi-ai fi dat si o funda

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Nu, nu mă ajută. Oricum, în ultima săptămână nu am mai postat nimic. M-am apucat de jocuri video de câteva zile (hobby-ul meu din adolescență) și mai uit așa rahatul în care mă aflu.

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Am observat. Din fericire, antidepresivele mă "castrează" destul de mult și nu prea mai simt nevoi sexuale mai mult de o dată pe săptămână. Ceea ce e perfect. Și chiar nu îmi pasă dacă peste câțiva ani voi deveni impotent că și așa nu o voi folosi cu nicio fată.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Mai bine, decat sa fii nevoit sa stai tot timpul cu ea in mana ca mine, fi bucuros

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Din punctul ăsta de vedere, da. Eu dintotdeauna am avut un sex drive mai scăzut. Nici în adolescență, când nu luam antidepresive, nu depășeam 2 ori pe zi și aveam zile când nu o făceam deloc.
Acum vara au trecut n fete îmbrăcate în fustă scurtă pe lângă mine și sincer nu simțeam niciun impuls sexual. Nici nu mă prea uitam la picioarele/formele lor că simțeam indiferență.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Vezi ca se poate usor usor te poti obisnui cu ideea sa stii ca si einstein a murit virgin nu vom fi singuri

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru LonelyGuy):

Oricum esti intr-o situatie fara iesire adica SUNTEM, si daca apelezi la ala de zici tu ca nu te ajuta cu nimic in relationarea cu femeile, te vor lasa 9/10 pe considerentul ca esti virgin batran, iti spun cat se poate de prieteneste esti dus total, ce comenteaza astia pe aici sunt asa de compatimire, nicio femeie din lumea asta nu s-ar incurca cu virgini peste 25 de ani daramite sa aiba si copii

| LonelyGuy explică (pentru LonelyGuy07):

Mda, ai dreptate. Sincer, dacă era ceva de capul meu, aveam sigur iubită până acum. Am ajuns la 26 de ani fără să știu ce e aia o ținere de mână sau o îmbrățișare. Normal că nicio femeie nu ar sta cu unul 25+ lipsit de experiență, căci se gândesc că sigura nu e ceva în regulă cu tine. Asta e, voi muri așa.