| Anielad a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac fostul prieten gelos,noi ne-am despartit,dar eu inca il iubesc mult si stiu ca si el tine cit de putin la mine.Ce as putea face ca sa-l fac sa ma caute,sa se intoarca,va rog seriozitate ca mi se rupe sufletul cind pare atit de indiferent numai ca sa-mi faca mie rau,sau spuneti-mi cum sa il uit, sa mi-l scot din suflet...Va rog dragii mei! Dau FUNDITA(k)winking sad sad sad Ajutati-ma!
Si inca o intrebare, Cum ar trebui sa se comporte o fata ca sa atraga atentia si interesul baietilor?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai cel mai bun exemplu in fata ta si nu tii cont de el.
Ce face fostul tau iubit?
E indiferent,complet indiferent la persoana ta.
Asta ar trebui sa faci si tu,uite in ce stare te-a adus.
Stai zi si noapte si te intrebi daca te-a iubit,si daca te-a iubit cum poate fi asa indiferent!
Nu e indiferent,pare doar indiferent si tu ii dai satisfactie.
Ochii tai rugatori, dispozitia ta trista, disperarea sa il ai inapoi, el le vede pe toate si ii satisfac orgoliul!
Daca ai fi la fel de rece si indiferenta ca el, acum el s-ar intreba debusolat daca l-ai iubit vreodata si cum poti sa fii atat de rece...nu tu!
Plangi de una singura,sa-ti depasesti starea deplorabila si iesi afara numai zambet si veselie,nu-i da satisfactie si lasa-l nelamurit.
A vrut sa plece? Drum bun si calatorie sprancenata,asta sa fie parerea ta,chiar daca pe dinauntru mori in fiecare clipa.
In primul rand,il vei pune pe ganduri,in al doilea rand posibil sa creada ca a intrat altcineva in viata ta si sa devina brusc gelos si,in cel mai important rand,tot jucand rolul asta,s-ar putea chiar sa-ti revii mai usor din starea ta!
Asa ca,urmeaza-i exemplul,nu-ti mai plange de mila,fii mandra si cauta sa-ti reiei viata asa cum face el.
Si ce va fi,vei vedea.
Nu stiu,insa,daca o sa reusesti...
Nu are sens sa incerci sa-l faci gelos,n-ai suporta acum un alt baiat langa tine, nici sa stea, dar sa te si atinga, asa ca renunta la idee, dar fa-i ceea ce-ti face!
Si nu se stie niciodata!

12 răspunsuri:
| cruelalla a răspuns:

Pai... Fii cu alt baiat si el o sa fie gelos, si daca e gelos... TE PLACE

| singuraticul21 a răspuns:

Incearca sa ii faci ochi dulci unui prieten de a lui

| Alcyon a răspuns:

Cum trebuie sa fie? Exact cum nu esti tu. Adica sigura pe ea si indiferenta atunci cand trebuie. Daca te comporti ca un catelus, in mod sigur n-o sa-i trezesti interesul. Oricum, dupa toate aparentele, tipul tau nu te mai vrea. Lasa-l in pace si gaseste-ti pe altul.

| Solitude15 a răspuns:

Incearca sa flirtezi cu cel mai bun prieten de-al lui de fata cu fostul baiat al tau si o sa fie gelos iar la a doua intrebare ea nu trebuie sa se comporte in nici un fel daca cuicva o sa-i placa de fata aia atuci trebuie sa ii placa de ea asa cum e este o vorba..."te-ai nascut originala nu muri o copie " fundita

| Cristi2221 a răspuns:

Sa nu cumva sa te bagi cu vreun amic de-a lui, e cel mai urat gand posibil, si eu am trecut prin ce treci tu un sfat doar ppot sa-ti dau : oricat de patrata pare roata acum se va intoarce si la mine s-a intors dar daca el te deconsidera in halul asta atunci poti fii sigura ca nu te vrea, si cand o sa te vrea va fi prea tarziu. Sa nucedezi cand va veni inapoi pentru ca va fi greu, gandeste-te ca poate o sa-ti faca iar acelasi lucru. gandeste-te la asta! happy

| Anielad explică (pentru Cristi2221):

Daa,el multe mi-a facut, dar o sa tin in miini si nu o sa-l las sa ma foloseasca!

| Cristi2221 a răspuns (pentru Anielad):

Exact la fel am facut si eu ce a facut el si fosta mea prietena o facut exact ce faci tu si si-a gasit alinarea intr-un amic de-al meu. mi-a fost greu si i-am explicat ca-mi pare rau si acuma ea a incercat sa vina inapoi dar am avut taria sa-i zic nu! sper sa poti face la fel o zii placuta sa ai!

| drhotzu a răspuns:

Mdaaaa numai pareri usor deplasate pe aici... in general de la fete... (ca sa vezi unde gresiti)
nu vrei sa ai un barbat gelos, si nu iti doresti sa il faci gelos pentru ca daca il faci gelos atunci si o sa vrea sa te faca geloasa si unde ai ajuns? doi tampiti gelosi...
daca el intr-adevar mai tine la tine, sau daca te mai iubeste atunci ia aminte bine: mai da-i cateva zile atentie si mai vorbeste asa din cand in cand cu el iar dupa 3-4 zile opreste orice forma de comunicare, IGNOR TOTAL! dar trebuie sa fii foarte stapana pe tine, iar daca mai are "sentimente" pentru tine atunci o sa te caute... daca nu atunci te-ai lamurit si stii ce ai de facut cauta in alta parte... pentru ca daca esti prea disponibila pentru el, si daca esti prea "disperata" sa va impacati o sa ii trezesti alte sentimente decat cele dorite de tine!
iar ca sa atragi un baiat este relativ simplu joaca un joc de-a prinselea big grin adica apropie-te de el (imprieteneste-te cu el) iar dupa fii "hard to ger" fa pe inabordabila, dar nu fii brutala, foloseste-te de senzualitatea tipic feminina. fii dragastoasa si atenta cu el iar dupa fii rece, si alterneaza o sa vezi ca mergewinking daca vrei putem sa discutam mai mult...
SPOR!

| Anielad explică (pentru greece12):

Multumesc din suflet pentru aceste cuvinte, mi-au dat speranta si incredere, asa voi face voi fi indiferenta.Multumesc din tot sufletul!

| Anielad explică (pentru drhotzu):

Da mi-as dori sa discutam mai mult, multumesc pentru sfat.Cum putem vorbi?

greece12
| greece12 a răspuns (pentru Anielad):

Iti doresc sa si reusesti, pentru ca nu e usor.
Mult curaj!

| DulceLup a răspuns:

Ce prostie!
Daca va place unul de celalalt? La ce e buna indiferenta?