| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa numai fiu asa introvertit, anxios si timid? Din cauza asta nu pot face multe lucruri

9 răspunsuri:
| InteractiV a răspuns:

Incearca sa te schimbi, sa iti pui in cap ceva si sa realizezi fara sa iti mai fie frica de parerea altora,"oare ce o sa zica ala, oare ce o sa zica aia" si asa mai departe. Incearca sa contezi doar pe tine si sa risti putin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil ti-ar fi de foarte mult folos daca ai participa la cateva sedinte de consiliere psihologica sau psihoterapeutica Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru InteractiV):

E greu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu prea as vrea sa ma duc la psiholog

| Emazio a răspuns:

Ca sa nu mai fi introvertit trebuie sa te nasti din nou, celelalte doua le poti schimba in timp, ai putea sa cauti pe YT daca le ai cu engleza, si iti dau aia multe sfaturi.

| mentholinks a răspuns:

Vorbeste cat mai mult cu diferiti oameni fiindca cunoscandu-i iti vei da seama ca nu sunt mai presus decat tine.

| Goete a răspuns:

Ce ai vrut sa spui, vrei
"Sa nu mai fiu introvertit etc" sau
"Sa fiu numai introvertit etc"?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Emazio):

Nici chiar asa numai exagera auzi sa te nasti din nou laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Goete):

"Cum as putea sa numai fiu asa introvertit"