| anonim_4396 a întrebat:

Cum faci o fata sa te placa mai mult? Adica eu o plac si stiu ca si ea ma place dar putin...Am aspect fizic destul de bun(cred), sunt glumet...nu stiu ce sa facstraight face

Răspuns Câştigător
| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Helaau.
O sa dau un exemplu din propria.mi experienta daca se poate.
Acum un an inceput sa'mi placa de prietenul meu pentru ca era amuzant, draguu' si pur si simplu prin felullui de a fi a am inceput sa.l indragesc adica el vorbea frumos cu mine, imi oferea atentie, si facea ORICE ca sa fie cu mine, langa mine sau pur si simplu sa imi auda vocea [ ma sunase intr-o seara pe la 3 noaptea, eu am raspuns si mi-a zis " te iubesc " si i-am zis " si eu, dar la ora asta? " si a zis " scuze pui, te.am sunat ca sa iti aud vocea " puppy dog eyes Nu am mai dormit toata noaptea cand am auzit astea, ma lovise cupidon. rolling on the floor ] Sa revenim. Deci NU trebuie sa faci lucruri marete pentru ca ea sa te placa, fii tu insuti. Gadil.o, alint.o, ce pot sa zic... BAFTA kiss
Funda?

12 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, aşa e bine să fi cu simţul umorului până într-o anumită măsură, păi dacă sunteţi de aceeaşi părere reciproc sunt sigur că o relaţie nouă se va deschide, trebuie să o înţelegi şi pe ea că e fată, fetele suferă cel mai mult, şi băieţi aşa că trebuie să vă înţelegeţi, succes.
O zi minunată!

| blondyna9o a răspuns:

Asta vine de la sine. Incearca sa o scoti cat mai mult prin oras, la plimbari, la suc, cumpara-i cateva lucruri care sa ii aminteasca de tine, fii tu insati. Cel mai important e sa ii spui ca o placi (daca nu stie asta) si ca ai vrea sa aveti o relatie. Spor la treaba. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti sa 'faci' o fata sa te placa mai mult decat simte ea.
Incearca sa vorbesti cu ea, sa va cunoasteti mai bine, fi sincer si las-o pe ea sa decida daca te va placea mai mult sau nu.

| IouKnowIt a răspuns:

Sa te dai bine pe langa ea mai i-ao in brate, gesturile astea copilaresti ajuta mult! Daca zici ca te place ar trebui sa tinahappy

| hardys77 a răspuns:

In primul rand sa nu stai in limba dupa ea toata ziua, sa-i dai spatiu, sa nu o bati la cap, sa nu fi agitat cand esti cu ea, incearca sa fi calm sa fi amuzant, si sa o asculti. In general fii tu insuti.

| Meganos a răspuns:

Asta inseamna sa iti iei cele mai simple masuri: piaptana-ti parul, fa un dus inainte de intalnire, barbiereste-te, imbraca-te ingrijit, foloseste un parfum bun. Pe cat sunt de simple, pe atat sunt de ignorate aceste reguli de bun simt. Femeile sunt impresionate de barbatii preocupati de aspectul lor, iar o prima buna impresie se face cu ajutorul acestor mici detalii.

2. Fii relaxat, haios si deschis

Simtul umorului denota inteligenta, iar femeile se apropie mai usor de barbatii care stiu sa le faca sa rada. Nu incerca sa pari misterios sau inabordabil pentru ca vei frustra femeile. In schimb, fii relaxat si fa tot posibilul ca partenera ta sa se simta in largul ei cu tine. Abia cand va capata incredere in tine, va lasa garda jos si vei reusi s-o cunosti mai bine.

3. Respect-o

Respecta nevoia de intimitate, respecta-i spatiul, respecta-i dreptul de a te refuza din cand in cand. Chiar daca esti curios sau contrariat, in prima faza a relatiei este bine sa te multumesti cu ce-ti da ea. Treptat, lucrurile vor avansa, insa ai rabdare pentru ca nici o femeie nu e dispusa sa-ti dea totul din prima zi.

4. Asculta cu interes

Chiar daca tu ai atatea de zis, invata sa asculti o femeie ca si cum ti-ar spune cele mai interesante lucruri. Pune-i intrebari despre subiectele de care ii place sa vorbeasca. Ii dai impresia ca este importanta si placuta, ceea ce ne dorim cu totii sa simtim.

Flirteaza subtil

Mangaie-i bratul, aseaza-i haina sau o suvita dupa ureche. Gesturi mici, subtile, care s-o faca sa inteleaga ca o doresti si esti atras de ea. Sunt mult mai de efect decat apropouri evidente, care pot jigni daca nu sunt facute la momentul potrivit.

Cladeste o relatie cu prietenii ei

Chiar daca tie nu-ti plac, pentru ea sunt cele mai importante persoane…dupa tine, deci ai tot interesul sa ii tii aproape. In plus, parerea lor este un indiciu pe care ea il ia in calcul. Nu poate fi atat de greu sa fii sociabil cu ei din cand in cand.

Fii preocupat de binele ei

Femeile se simt foarte magulite atunci cand partenerii lor le duc grija, chiar si numai la nivel de conversatie. Asigura-te ca s-a imbracat bine daca e frig afara, asigura-te ca nu sare masa de pranz sau ca ajunge in siguranta acasa. Ureaza-i noapte buna cand nu dormiti impreuna.

| Mann02 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa ii dai impresia ca esti la picioarele ei, nu fi prea prietenos, ca te baga la friendzone, da-i impresia ca nu oferi tot ce ai pe gratis, prin minune o sa vezi ca o sa para mai interesata de tine happy

Răspuns utilizator avertizat
| roormaf12 a răspuns:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri big grin...mi-e greu sa ma decid la cine dau fundalaughing)

| roormaf12 a răspuns (pentru MyWay):

big grin

| Azµre a răspuns:

Scoate-o în oraș și vorbește cu ea.

| Gdeni a răspuns:

Dai atentie, fai surprize(gen flori)