| bella2332 a întrebat:

Cum faci o persoana sa nu mai fie geloasa?

14 răspunsuri:
| UzumakiMelania a răspuns:

Păi ai putea încerca să petreci mai mult timp cu acea persoană, astfel să aibă mai multă încredere în tine.

| Jolenne a răspuns:

Nu poți să schimbi o persoană. Gelozia este o trăsătură de caracter, ori ești gelos, ori nu ești. Există oameni care nu simt să fie geloși (să cerceteze, etc), dar există și oameni care sunt geloși (care suspectează, cercetează, pun întrebări, etc).

| bella2332 explică (pentru UzumakiMelania):

Petrec 18 ore din 24

| corbulalbrosu a răspuns:

Gelozia este o trasatura a firii inscrisa in genele persoanei respective.Codul genetic din ADN nu poate fi schimbat rezulta ca nici gelozia nu pate fi ""vindecata"" sau eliminata, orice metode stiintifice sau babesti/vrajitoresti s-ar utiliza.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E ca si cand ai incerca sa destepti un prost

| LarisaViviana a răspuns:

Trimiti persoana la psiholog

| TiniS a răspuns:

Pai dacă la început îi dădeai acelei persoane motive sa fie geloasa, acum încetează sa îi mai dai acele motive.
Nimeni nu e gelos dacă nu are câteva motive

| TheRealDaniel a răspuns:

Demonstreaza-i ca poate avea incredere in tine, simplu.

| neutrino a răspuns:

Nu ai cum, gelozia in exces este ca si o boala care nu poate fi tratata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa faci o persoana sa nu mai fie geloasa. Poti sa o faci sa nu mai arate asta explicandu-i ca nu are de ce si ca ti la acea persoana prea mult ca sa aiba motive.

Răspuns utilizator avertizat
| madyddd a răspuns:

Pierdere de timp, il va intoarce impotriva ta, va fi si mai gelos (va crede ca are motive)

| KinderBeeeib a răspuns:

Nu ii da motive de gelozie.

| loma a răspuns:

Un dialog siropos sigur functioneaza.