| giugiulibila a întrebat:

Cum imi dau seama daca mai tine la mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ni se pare doar că avem nevoie de certitudini. În realitate, viaţa are savoare tocmai prin incertitudinile pe care le avem. Cât nu suntem încă siguri/sigure, ne motivează atenţia tocmai dorinţa de a fi siguri/sigure. Nu ştiu dacă ţine la tine şi nici dacă te iubeşte...dar, cu siguranţă ţine la tine, vezi prin gesturi, fapte, după cum îţi vorbeşte, cum se comportă cu tine.
Te pup!

14 răspunsuri:
| daniel18 a răspuns:

Pai ca sa tina cineva la o persoana, trebuie aceia persoana sa fie ex: ca un "preten", sa te faca mereu fericit(a), etc.
Eu cred ca nu e nevoie mai mult de atata.

| july00 a răspuns:

Mda..asa sunt si eu, am fost impreuna, nu mai vorbim deloc, si nu stiu daca mai tine la mine.in fine.

| Luchius a răspuns:

Dupa gesturi, felul in care te priveste, etc.

| Luchius a răspuns (pentru july00):

Majoritatea nu mai vorbesc dupa despartire, dar capul sus! Viata merge inainte cu sau fara nataraul din trecut.

| Inkubus a răspuns (pentru july00):

Exact si eu thinking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Intreaba-l. ti-a zis vreodata ca esti giugiulibila? nu cred.

| Azµre a răspuns:

De ce te-ar mai interesa să țină la tine? Odată despărțiți nu văd rostul împăcării iar dacă vrei ca să fii egoistă să zici că el te iubește și tu nu, iarăși nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum. dupa id-ul tau, a disparut usa de la biserica. numai situatiile de criza reala si reactiile definesc corect si concret relatia. poti sa crezi ca-l iubesti sau te iubeste si dupa 5, 10 ani intr-o situatie de criza sa dati chix unu sau amandoi. ia ceea ce este frumos, ca atare. apreciaza ce ai, ofera cat poti, primeste cat iti ofera, oricine si orice in viata.

| JeffHardyFanForLife a răspuns:

Dupa cum te priveste : )

| july00 a răspuns (pentru Luchius):

Asa ee. dapai sincer decat sa stau cu el numai sa se foloseasca de mine, mai bine stau singura laughing

| Luchius a răspuns (pentru july00):

Clar!big grin

| july00 a răspuns (pentru Luchius):

happy

| giugiulibila explică (pentru anonim_4396):

Adica cei cu id meu?

| giugiulibila explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Da mi-a zislaughing