| NebOonaТьKa a întrebat:

Cum pot face sa am inkredere in persoana iubita? adica mereu cind el nu poate sau nu doreste sa iasa cu mine gaseste un motiv...total absurd.Mereu nul cred doar ma fac ca cred, apoi ori prieteni de-a lui imi confirma ca este asa, ori chiar el prin miscarile sale.Cum sa fac sal cred? Pentru ca mereu devin geloasa la scuzele acestea el se enerveaza pentru ca eu nul prea cred si ne certam...Mi-e frica sa nul pierd, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| roxyflory a răspuns:

Pssss pai asta e cam dificil deoarece eu nu cred nici un baiat/arbat sa nu accepte o intalnire reala cu cea care vb virtual si tu cred ca ai fi mai deschisa cu cineva virtual care sti ca nu are cum sa te udece, fata de cel care face parte din viata ta de zi cu zi oricum parerea mea incearca sa fi indiferenta un timp adica nu mai pune intrebari de genu unde ai fost ai, cu cine, de ce x a fost cu voi, da u ma iuesti etc si vezi cum rectioneaza daca isi da seama ca esti indiferenta si i mai relaxata vorbeste cu el si explica-i ca tu nu prea ai incredere in el si ai nevoie de motive sati recastige increderea poate metge succeshappy

3 răspunsuri:
| roxyflory a răspuns:

Pai daca pana acum nu ti-a dat motive sa fi geloasa las-o mai moale daca nu vrei sa ramai cu degetul in gurita tio spun din proprie experienta o sa aunga sa se saturehappy

| NebOonaТьKa explică (pentru roxyflory):

Pai,mia dat.Am fost la el si am intrat repede pe facebook lui.Acolo am vazut ca se scria cu vreo 10-15 fete, si cu toate ca le pupa sau le dezmierda si etc.el mereu imi spune„In real sunt cu tine, tu esti principala...asta e o lume virtuala si gata, pot sa ma scriu si cu 100 ca tot doar pe tine te iubesc" si nu stiu cum sa fac poate totusi sal cred, poate are dreptate cu lumea virtuala.Dar totusi cum sa am incredere?

| roxyflory a răspuns (pentru NebOonaТьKa):

Psss asta e cam dificil deoarece eu nu cred niciun baiat/barbat sa refuze o intalnire in realitate cu cea care vb virtual probabil si tu ai fi mai deschisa in conversatii virtuale decat reale cu cineva care nu cunosti si sti ca nu poate sa te judece cum o face cel care face parte din viata ta de zi cu zi dar totusi incearca sa fi un timp indiferenta fata de el adica nul intreba ce ai facut azi si cu cine ai fost, da de ce x a fost cu tine etc sper sa iti fie de ajutor sfatul meu si succeshappy