| leonet09 a întrebat:

Cum pot sa-i dau papucii prietenei mele fara sa o ranesc, va rog am 11 ani dar nu ma mai simt atras de prietena (actuala) dar imi place de o fata de 14 ani si din cate stiu si ea ma place si nu stiu cum sa scap de actuala prietena

Răspuns Câştigător
| arinadrosu a răspuns:

Zii in fata, va trece peste asta. da ai abia 11 ani si tu iesi cu fete?! asta e absurd, la virsta asta ar trebui sa te joci cu masinutze da nu sa alergi dupa fete, sorry parerea mea

11 răspunsuri:
| matraguna1 a răspuns:

Nu o mai contacta sau rareste intalnirile cu ea (pe diferite motive). Ori va intelege mesajul ori se va oftica si nu te va mai cauta ea happy

| beatleman a răspuns:

Pai cheam-o la tine si zii ca trebuie sa discutati. Ia-o si tu asa mai pe ocolite ca d-aia esti barbat laughing. Zii ca nu va intelegeti si ca vrei sa renunti la relatie ca aveti amandoi o viata in fata.Despre fata de 14 ani...nu cred ca este o alegere buna, dar ma rog este parerea mea big grin Funda?

| sasha a răspuns:

Bai pustiu fi shucar te duci la ea si ii spui : auzi fata tu esti cam expirata, eu iubesc o alta fata asa ca hai pa si nu plange nu merit lacrimi varsate din partea tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati dat raspunsuriatat de bune incat nu stiu la care sa dau funda

| tyana a răspuns:

Invata de mic sa te comporti onest fata de domnisoare si spune-i ca din pacate nu mai simti nimic pentru ea.Chiar daca ai sa o ranesti o sa fie mai usor de acceptat decat daca nu ii dai nici-o explicatie si incepi sa te distantezi de ea fara motive. Fetele se simt mult mai ranite cand partenerii lor nu le spun in fata ce au de spus.

| madutza_dwdwlyna a răspuns:

Spuneii ca e frumoasa, ca e deshteapta ca e perfecta dar nu e genul tau. Pur si simlu. Daca nu intelege rareste intanlirile cu ea

| boyandme a răspuns:

Pfoai. eu la 11 ani cred ca ma jucam cu masinutele laughingrolling on the floor.

identitate
| identitate a răspuns:

Ca sa nu o ranesti, trebuie sa-i dai papucii frumos, impachetati si cu fundita. Daca ii arunci in ea sigur o ranesti.
Dar cam ce crezi ca ai putea tu sa faci cu fata de 14 ani daca nu esti in stare sa te desparti de prietena ta "actoala" la cei 11 ani ai tai?!
Ca sa fii sigur ca nu o ranesti, poti sa-i spui ca tu vrei sex, de asta te desparti de ea si o sa fii (in visurile taletongue) cu cea de 14 ani.Asa,nu numai ca nu o ranesti, dar o sa se bucure ca scapa de tine.
Cel mai bine ar fi sa fii sincer si sa-i spui ca habar nu ai pe ce lume traiesti si ca ar fi mai bine pentru ea sa va despartiti!tongue
Nici nu trebuie sa stii pe ce lume traiesti, ai doar 11 ani.
Un lucru ar trebui sa-l inveti insa de pe acum:Nu se "dau papucii" si nu se "scapa" de o fata! E vorba de despartire, nimic altceva. Daca nu o sa intelegi asta, o sa ai o atitudine de "macho" (deja o ai) si o sa ai numai de pierdut in viata!winking

| cristinuta01 a răspuns:

laughingrolling on the floor stai calm ca nu ai sanse cu cea de 14 ani. e foarte aiurea. d obicei fetelor le plac baieti mai maturi decat ele. iar actUala prietena spune-i ca nu va potriviti va intelege. succes

| CristinaElena96 a răspuns:

La 11 ani sa ai prietenarolling on the floor
eu am 14 am deja prieten primulrolling on the floor
dap tu

| leonet09 explică (pentru boyandme):

Eu la 11 ani sunt jmecher, m4n