| Raluu1234 a întrebat:

Cum pot trece peste faptul ca am fost inselata? Ma doare atat de tare si ma doare mai tare faptul ca i-am aratat dovezi clare si el a inceput sa imi vorbeasca urat, sa ma injure, sa nege, sa spuna ca de fapt intre noi lucrurile meregeau prost si ca nu mai era de mult o relatie, ca e vina mea ca nu i-am oferit tot ce a vrut. El care spunea ca nu imi va face niciodata asta, ca ma iubeste si ca ma va respecta, ca niciodata nu ma va insela pentru ca stie cum e sa fii inselat si doare. Si s-a intors fix la aia care l-a inselat dupa 3 ani de relatie reprosandu-mi ca sunt prea sensibila, ca asa sunt barbatii.
Nu vreau sa ma mai intorc la el dar nu stiu cum sa ma opresc din plans, nu stiu cum sa imi revin. Vreau sa il fac sa regrete, sa regrete tot desi a zis ca el nu o sa regrete niciodata asta, ca ea e mai buna ca mine. :-

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Așa fac toate persoanele.
Îți spun că ești cea mai importantă și că niciodată nu vor pleca, iar într-un final tocmai asta fac, dovedindu-ți contrariul.
Și ce mai scuze.

Ești conștientă că nu te merită, știu asta. Dar nu vrei s-o spui cu voce tare, fiindcă încă speri că va veni la tine și-ți va demostra cât de importantă îți spunea că ești.
Nu te merită, așa că încetează să te simți prost din cauza lui.

Dacă el a ales-o pe tipa aia în locul alteia care într-adevăr îl iubea, e idiot.
Și în timp ce tu ai pierdut persoana pe care o iubești, el a pierdut una care îl iubea.

Și se va întoarce, oamenii mereu realizează ce au avut atunci când e prea târziu.
Atunci va fi momentul tău să-ți limitezi timpul asupra persoanelor care într-adevăr merită.

Încetează să plângi și să te lași copleșită de emoțiile negative, meriți mult mai mult.

20 răspunsuri:
| UnBroken2016 a răspuns:

Un om inseala pentru ca nu ii ajunge ce are acasa. Cat despre restul, e cam neam prost la cum s-a purtat. Soarta. Ai grija sa cauti unul mai intreg la minte.

| Axde a răspuns:

De cum ai vazut ca incepe sa isi bata joc, trebuia sa procedezi la fel si sa-l tratezi dupa cum merita, adica e doar un gunoi.
Nu are scuza pentru ce a facut si e clar ca nu era de tine. Bucura-te ca ai scapat de un asemenea specimen si pe viitor nu mai avea incredere in niciunul. Sa te convinga cu fapte, nu cu vorbe.

| Oana92 a răspuns:

E normal sa doara, e normal sa suferi, sa ai regrete si frustrari. Dar vor trece si astea, la un moment dat...

Pana atunci umple timpul liber cu chestii care te fac sa te simti bine, evita sa stai mult timp singura si in timp lucrurile vor reveni la normal.

Nu uita sa analizezi bine lucrurile, sa iti dai seama ce ai gresit si tu si ce ai fi putut face altfel...

| Lawliet14 a răspuns:

Ce dovezi ai?

| Lawliet14 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Alte prostii si educatii! Inseala pentru ca n-are educatie. Punct. Indiferent de relatie, cand esti intr-o relatie te porti ca atare. Daca nu, incerci sa o rupi.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Lawliet14):

Mai specialistule, sunt unii care nu pot renunta la persoana iubita chiar daca nu se inteleg in pat. Prefera sa caute placere in alta parte dar sa se intoarca la persoana iubita. Sunt fel si fel de oameni. Nu tine de educatie. Daca ai un ratat pe post de sot care da 2 minte din fund si se culca sau o hahalera care vrea sex doar intr-o pozitie, cred ca isi merita soarta sa fie inselati.

| Violleta2022 a răspuns:

Singurul mod in care-l poti face sa regrete, este sa-ti gasesti un alt iubit si sa-i arati ca esti fericita cu ala si nu te-ai mai intoarce la el, niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liniștește-te.
Sub nicio formă să nu-ți faci rău cu gândul că ei vor fi împreună în timp ce tu suferi, lasă-l să se dea cu capul de pereți alături de ea, bine nu-i va fi prea mult timp.
Nu e nimeni mai presus de tine când vine vorba de partenerul tău, ai să vezi asta când vei găsi un băiat care te va pune pe prim plan.

| mihai69 a răspuns:

Vrei să-l faci să regrete? Găsește un individ mișto de tot și pune-l să o vrăjească pe tipa aia pentru care te-a lăsat. Și s-o facă pe față, când e și el pe-acolo.
Oricum, probabil că pocnitoarea își va da repede-n petic și fără ajutor din afară, deci el va suferi oricum.
Iar tu, profită de vacanță, de timpul liber ca să te revezi cu prietenii și să ieși la film sau la plajă, ori pune-te și citește toată seria „Urzeala tronurilor" - să vezi acolo trădări!
Orice-ai face însă, evită să STAI singură numai cu gândurile tale, că o iei razna.

| WaterDrop a răspuns:

Iesi in oras cu prietenele si agata un tip random, culca`te cu el si vei uita mult mai rapid de asta. Sau bea mai multa apa pentru ca este vara si sa nu te deshidratezi de la atatea lacrimi inutile.

| Lawliet14 a răspuns (pentru UnBroken2016):

Nu intelegi nimic din ce presupune o relatie. O relatie presupune sa accepti omul asa cum e. Mai ales cand tu vorbesti de casatorie, pai sa stii ca daca ai facut pasul acesta iar in clipa de fata nu cred ca mai sunt multe sotii virgine, inseamna ca ai acceptat-o asa cum e si te multumesti cu orice iti ofera. Altfel stai naibii in banca ta si nu te casatori! Nu-ti bate joc de oameni, valabil si pentru femei...

| Betrix a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa faci nimic pentru el, stai linistita o sa ii pasa rau daca s.a intors la aia care l.a inselat laughing. Tu? Tu bucurate de viata fara un prost.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Lawliet14):

Asa cum e? Asta da mentalitate inteligenta. Faci parte din aia care cred ca ea ar trebui sa ramana cu el chiar daca devine un betiv violent? Chiar sunt curios.

| Betrix a răspuns (pentru Betrix):

Para*

| Betrix a răspuns (pentru UnBroken2016):

O bate? asa e el acepta, se imbata ca porcu joaca toti bani la pacanele? acepta asa e el da.i si ultimi bani din casa ca sa ii arati ca tu este de acord cu felul in care el este si il sustiilaughing

| Raluu25 a răspuns:

Stiu cum doare sa fi inselata.Dar stai linistita timpul vindeca ranile.Cat despre fostul tau nu cred ca o sa aiba un happy end cu respectiva. Daca l.a inselat o data o s.o facanl negresit si a doua oara iar atunci el o sa isi dea seama ca te.a pierdut siti proverbul nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard...ei el fix asa a facut si o sa regrete.cat despre tine stiu ca e foarte nasol.Nu e nevoie sa incerci sa te razbuni pe el sau ceva in genul. O sa aiba si el de suferit datorita alegeri gresite pe cae a facut.o.Sti ca ciorba o data reincalzita nu mai are acelasi gurt? E fix asa o sa fie si relatia lor.

| Giulia97Anna a răspuns:

Stiu cum te simti draga mea...Si eu am trecut prin ce-ai trecut si tu.Ma inselase cu o cunostinta de-a lui.Chiar locuiau aproape.Si tot asa nu vroia sa recunoasca nimic.Chiar daca aveam cele mai clare dovezi.M-a durut foarte tare asa cum te doare si pe tine.Si eu am vrut sa ma razbun pe el.Pentru ca la inceput ce abia aflam suntem foarte nervoase.Dar iti zic ceva..nu merita sa-ti bati capul cu el! Stiu ca o sa continui sa plangi asa cum am facut si eu(o luna intreaga in fiecare seara, de fapt chiar si cand faceam baie).Dar iti va trece happy mai ales daca ai prieteni/prietene adevarate care te vor face sa te simti mai bine.Si trecerea timpului te va ajuta.Asa cum a fost in cazul meu.Iar la cateva luni de la despartire mi-am gasit pe altcineva happy

| BeautifulSunflower a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa gasesti ceva cu care sa iti umpli timpul, ca sa nu mai ai timp sa iti aduci aminte de aceasta experienta. Solutia mea ar fi sa iti iei un catel! O sa vezi ca nu o sa mai ai timp de nimic altceva! Si ii poti oferi lui dragostea ta, si a lui tie!

| ubox7007 a răspuns:

Simplu, nu mai umbla cu gunoaie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sa cred ca a spus toate astea si totusi a facut exact opusul! E ca si cum... e ca si cum... e ca si cum oamenii ar avea capacitatea sa spuna una si sa faca alta! Dumnezeule!

Va trece cu timpul.