| RAY a întrebat:

Cum poti deveni interesant pentru o fata in ziua de azi?

12 răspunsuri:
| Lupes_Razvan_1999 a răspuns:

Ii arati portofelul dupa ce iti iei alocatia

| RAY explică (pentru Lupes_Razvan_1999):

Sa dus vremea aia, eu ma pregatesc de pensie

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Cu un anumit gen de caracter nu poti sa fi interesant pentru toate fetele si doar pentru unele.
Daca esti barbat si sti sa vorbesti cu o fata,sa te comporti cu ea,sa fi dominant si sa ai si viata imbogatita cu diverse activitati care nu o includ pe ea, vei fi interesant!
Bine, sa arati si bine.
Daca nu o atragi fizic, totul se va rezuma in a fi interesant, nimic mai mult.

| RAY explică (pentru ROB3RT89):

Totul se va rezuma in a fi interesant? ce interes mai exista daca nu o atragi fizic?

| Freya1 a răspuns:

Mie una imi capteaza atentia un baiat frumos dar doar sa il vad pe strada nu neaparat sa il cunosc dar un baiat ca sa imi para interesant si sa vreau sa il cunosc trebuie sa fie oarecum misterios sa ma pot uita printre toti si el sa imi sara in ochii ca este special are un comportament diferit si sa nu imi para ca se asemene cu restul.Nu stiu sa aiba o poveste de viata anume pe care sa nu o impartaseasca in stanga si in dreapta, sa nu fie un drogalau sau un betivan petrecaret prin cluburi as vrea sa fie retras linistit dar sa emane seriozitate sa aiba atitudine impunatoare si sa fie respectat pentru ce este el nu pentru cati pumni da cate pahare bea pentru cati baietas are in spate...

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Nu se rezuma totul la a fi interesant, interesant poti fi prin multe moduri si prin diverse situatii.
Modul in care percep asta fetele difera de la una la alta.
Daca esti barbat esti vazut bine de ori ce fata si interesant in acelasi timp.
Daca nu o atragi fizic, e vorba de interese financiare.
Vrei si aici exemple, uita-te doar pe strada!

| RAY explică (pentru ROB3RT89):

Un lucru amuzant a fost cand am intrat pe site urii de dating si primul lucru care il faceau iubitoarele de suflete era sa se uite la profil =poza, asa vedeau ele sufletul, in lipsa atractiei fizice ajungi in lista morti asa e

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Nu vad ce cauti tu acolo,esti tanar,vei gasi doar disperati si disperate acolo.
Mai bine pe facebuck decat acolo.
Si da,poza de profil e relevanta...
Uite pe facebuck,cand ai poze ok si arati bine,ele se baga in seama.
Altii se plang ca primesc doar seen, interesant nu?
Nu le judeca pe cele care zic ca ar conta sufletul, stiu unde vrei sa bati.
Nici el nu stiu de ce sunt atrase cu adevarat.
Cand zic unele ca ar conta sufletul, caracterul etc, chiar si ele cred ce spun.

| RAY explică (pentru ROB3RT89):

Ai auzit de efectul hallo efect? percepem persoanele frumoase ca avand un carcater frumos, valabil si invers consideram o persoana inteligenta, carcater ca fiind frumoasa, dar realitatea nu e mereu asa, asa si cu relatile pe net cand se vad real sunt dezamagiti, am testat lovely cat de cat e ok ca isi cauta fetele din jurul tau dar ele raspund doar la baieti frumosi

| ROB3RT89 a răspuns (pentru RAY):

Sunt cazuri si cazuri, unii sau intalinit si a fost totul ok, pentru altii nu.
Eu prefer si am preferat in realitate, bine daca vad o tipa ok, incerc si online.
Dar in maxim 2-3 zile trebuie sa ma vad si cu ea, cand stai cu ea fata in fata, atunci se vede ce e de capu ei.
Nu prea mi s-a intamplat sa nu raspunda, dar am auzit si am vazut multi si pe aici care se vaita ca primesc doar seen...

| RAY explică (pentru ROB3RT89):

Asa e cel mai bine

| PersonajFictiv a răspuns:

Intai incerc sa fiu in viata cum vreau eu sa fiu.
Sa schimb la mine ce nu imi place,sa aduc schimbari la mine ce le vreau, sa aflu ce lucruri imi plac,ce lucruri nu imi plac,sa invat sa traiesc impacat cu mine.
Daca tu nu esti impacat cu tine, nu e ok sa intrii in o relatie pentru ca nu o sa fie una ok.
O sa te schimbi in timp,o sa vezi ca nu te potrivesti cu persoana aia pentru ca tu cand ai intrat in relatie cu ea, aveai o mentalitate diferita.
Evident ca daca nu esti impacat cu tine ca si om, nu esti fericit singur, nu te simti bine in pielea ta singur o sa intri in o relatie in o pozitie dezavantajoasa si nici nu ai ce sa oferi de multe ori.
Nestiind ce om vrei sa fi, unde vrei sa ajungi in viata, ce te face fericit nu face decat sa ai relatii care nu o sa tina,nu o sa te faca fericit, pentru ca nu stii ce cauti, nu stii in ce directie mergi,nici macar nu te cunosti pe tine.
Trebuie sa stii mereu ce vrei de la o relatie si ce nu vrei de la o relatie. Trebuie sa ai si o viziune ce tine de asta.
Trebuie sa existe o destinatie a acelei relatii,un anumit nivel la care vrei sa ajungi.
Acel nivel te face pe tine fericit sa zice,dar trebuie sa fi realist, daca ai standarde MULT prea inalte s-ar putea sa nu gasesti femeia aia, de aia trebuie sa fi inteligent si sa gandesti chestia asta din mai multe puncte de vedere.

Pe scurt, devin ce vreau eu, cum vreau eu apoi o sa intalnesc tipa cu care ma potrivesc care o sa ma gaseasca interesant pentru ca suntem compatibili.