| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-mi ridic sanii in mod natural? Va rog frumos numai nu operatie estetica, port 80D dar sincer sa va spun îs foarte lăsați, măcar puțin să-i ridic

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este bine stiut, cunoscut si stabilit faptul ca sanii sunt formati in totalitate din tesut adipos si din acest motiv NU AU in constitutia lor si NU SUNT sustinuti nici de muschi si/sau de ligamente, ci doar de pielea care-i acopera. Fiindca pielea care acopera si sustine sanii, cu trecerea timpului se subtiaza si astfel slabeste datorita cresterii sanilor in volum dar si a greutatii tot mai mari, acestia (sanii) ''se lasa'' datorita pur si simplu a actiunii gravitatiei care ii atrage, bineinteles.....doar in jos. S-a observat ca in timp pielea anumitor femeii poate sa cedeze in mod diferit, mai mult sau mai putin, uneori mai devreme sau alte ori mult mai tarziu. Toate aceste aspecte sunt conditionate atat de marimea sanilor cat si de constitutia dar si calitatea pielii, deoarece unele femei au pielea mai rezistenta decât altele. Se crede, se apreciaza ca acest lucru depinde si este diferit de la caz la caz fiind influentata in primul rand de informatia genetica. Dar pana la urma urmei se pare ca factorul principal este/ramane marimea sanilor deoarece cu cat sunt mai voluminosi cu atat sunt mai grei si vor fi mai tare atrasi de gravitate. Sanii mariti artificial prin metoda cu implant/injectare de grasime, dupa un timp se vor lasa la randul lor fiindca cresterea in volum si greutate provoaca un rezultat similar, concretizat prin lasarea (spanzurarea big grin ) sanilor. Este un mit fals si o presupunere mincinoasa ca sanii sunt sustinuti de ligamente si ca lasarea lor poate fi stopata prin sport, exercitii fizice sau prin folosirea unor anumitor produse de intretinere sau de schimbare a ''calitatii'' pielii prin folosirea unor creme, sau tratamente cosmetice costisitoare. Multe fete/femei nu folosesc sutienul fiindca au auzit mitul destul de incetatenit dar absolut fals, ca folosirea sutienului va avea ca efect slabirea pielii care sustine sanii. Sutienul trebuie purtat de fiecare data, atunci cand corpul femeii sta in pozitie verticala pentru ca-i va sustine permanent si va prelua intreaga greutate, devenind un ''scut'' antigravitaţional. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine iti ridici nivelul cunostintelor tale despre limba Romana.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine punctat.

Răspuns utilizator avertizat
| DragosCatalin93 a răspuns:

Ar trebuii sa ne arati despre ce este vorba mai exact.