| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa o conving pe mama sa nu faca avort?crying Are doar 2 saptamani de sarcina. Imi vine cu pretextul ca e prea invarsta, eu avand 19 ani. oh go on

18 răspunsuri:
| 3xfemeie a răspuns:

Tu poti doar sa-ti spui parerea, sa vii cu argumente pro dar decizia finala ii apartine. Posibil sa se gandeasca si ca ii va fi greu cu un bebe mic acum cand tu esti deja de 19 ani.
oricum fii sincera in ceea ce ii spui si bafta din tot sufletul!
Un copil este dar divin si nimic nu este intamplator!

| h3r a răspuns:

Dar pentru "conceput" nu era în vârstă?
Aminteşte-i că avortul este un păcat! Şi pentru un copil niciodată nu e prea târziu! Aşa cum nici pentru plăcerea din pat nu a fost.
Vorbeşte cu tatăl tău, cum poate fi de acord cu avortul?
Nu sunt criminali, aşa că un copil este binevenit.

Sper ca ei să realizeze asta.

| Quasimodo a răspuns (pentru h3r):

Imi place mult raspunsul tau!

| mona a răspuns:

E decizia ei si trebuie s o respecti, oricum stie ea ce face

| h3r a răspuns (pentru Quasimodo):

Apreciez!
Acum să sperăm că am dreptate.

| Honeyyy a răspuns (pentru h3r):

I-am spus toate lucrurile posibile de pe lumea asta, am plans pana nu am mai avut lacrimi. Ce pot face mai mult de atat? Degeaba vorbesc cu tata, pentru ca el a influentat.o sa ia aceasta decizie straight face.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu zic sa faceti consiliu de familie si sa discutati acest subiect. Daca mama ta nu va dori sarcina insa, nu o fortati. Nu e usor sa cresti un copil pe care nu ti-l doresti.

| h3r a răspuns (pentru Honeyyy):

Încerc să mă abţin, cu tot respectul.
Insistă că tu într-adevăr îţi doreşti ca mama ta să mai aducă pe lume un copil!
Este însarcinată pentru că aşa a vrut Dumnezeu să se întâmple, iar dacă tatăl tău o obligă pe mama ta să scape de copil, urât om ca şi personalitate!
Să zicem că înţelegem vârsta, însă pentru altceva nu a fost prea târziu?
Foarte urât din partea lor. Şi mama ta, ar trebui să păstreze copilul, pentru ca ESTE MAMĂ!
Se pare că pentru părinţii tăi dorinţa ta nu prea contează, şi este păcat. Ar trebui sa aprecieze că in ciuda faptului că tu ai 19 ani, chiar îţi mai doreşti o soră sau un frate.
Insistă că avortul este un păcat, iar dacă Dumnezeu a vrut ca ea sa fie din nou insarcinată, atunci aşa să fie!

Din păcate mă indoiesc că vei ajunge cu ei la un rezultat bun, însa tot răul spre bine, să sperăm ca îşi vor asuma totuşi răspunderea.

| Ibrahimovic a răspuns:

Pai de ce nu o intrebi cum s-a ajuns aici?thinking

Răspuns utilizator avertizat
| CannbalCorpse a răspuns:

Arata'i poza asta http://avortulucide.files.wordpress.com/......567_o3.jpg

Te rog sa imi spui cum a reactionat. In poza este un copil avortat!

Astept raspuns.

Dar daca nu aveti resurse materiale e cam greu.

| irrumator30 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca avortul e o crima si pacat de moarte. Daca e credincioasa, va intelege!

| h3r a răspuns:

Am primit 4 voturi "contra".
Să înţeleg că avortul nu este un păcat?

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru h3r):

Cu siguranta ca este.

| Allrc24Orthodox a răspuns (pentru h3r):

Sa nu cumva sa faca asta. pacatul asta e grav de tot. acel copil va merge in iad caci nu este botezat crestineste ortodox deci nefiind botezat este considerat pagan. In al doilea rand si si eav merge in iad caci pentru Dumnezeu nu conteza daca omori un embrion de 2 zile sau daca un om de 20 de ani. la conceptie deja este om are 46 cromozomi de la ambii parinti, e om. e in aceeasi categoria cu crima plus ca moare si nebotezat. in al treilea rand va avea sechele fizice si psihice. avortul duce la sterilitate si probleme mentale iremediabile. gandeste-te cate femei nu ar da orice sa poata avea un copil iar ea vrea sa il omoare.:(
te rog uita-te cu atentie la tot:
aici vei vedea ce inseamna cu

adevarat un avort:
http://www.adevaruldespreavort.ro/......spre-avort

efecte:
http://www.adevaruldespreavort.ro/......post-avort

imagini graitoare:
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/index.html

marturia unei femei care a avortat:
http://www.adevaruldespreavort.ro/......acut-avort

http://www.youtube.com/watch?v=YtCPcsmmVNw

| h3r a răspuns (pentru Allrc24Orthodox):

Nici nu am cuvinte!
Tăria doctorului de a face asta... şocantă.
Cât despre mamă...
Din păcate o cunoştiinţă a făcut avort fiind sfătuită, obligată de medic, asta deoarece la scurt timp după ce a rămas însărcinată a fost infestată cu varicelă. Aceasta afectându-i copilul. Ori murea ea, ori copilul se năstea grav bolnav, fiind o legumă.
Respectiva a fost sfâşiată, singura linişte a avut-o prin post, rugăciune. Din fericire a fost bine sfătuită de un preot.
Însă asta e o întamplare care te marchează pe viaţă! Dar cum poţi omorî un copil sănătos, tu sănătoasă?
Poate greşesc judecand-o pe femeia în cauză, însă cum a fost timp şi pentru plăcere, aşa să fie şi pentru copil.

| Allrc24Orthodox a răspuns:

Arata-i si las-o sa citeasca ce am scris eu pentru lovelyc

| Chαяtreux a răspuns:

Spune-i ca o vei ajuta si tu sa creasca acel copil. Si informeaz-o despre riscurile la care se supune :|
Arata-i asta: http://www.strigatulmut.ro/