| TudorGamer a întrebat:

Cum sai demonsterz fetei pe care o iubesc ca nu mint! Ea crede ca mint mereu si chiar nu este asa! cum sai demonsterz ca nu mint! ca nu o voi minti niciodata! cum!?!?

6 răspunsuri:
| 12AA a răspuns:

Nici eu nu cred un baiat cand zice ca ma iubeste, dar poti sa-i duci flori daca esti un baiat romantic sau ii poti da mesaje dragute dimineata cand se trezeste sa zambeasca. Lucrurile simple si dragute fac o fata fericita. Orice fata se bucura cand primeste mesaje dragute de noapte buna, orice fata se bucura cand este trezita de un mesaj de "buna dimineata " ( glumesc, niciodata, dar niciodata sa nu deranjeazi o fata cand doarme ), orice fata se bucura cand o duci acasa, cel mai dragut lucru este sa duci o fata acasa, mai ales cand ploua. Fetele, in general, doresc foarte multa atentie din partea persoanelor dragi, de aceea, incearca sa vorbesti cat mai mult despre ele, cu siguranta o sa afli chestii interesante. Niciodata sa nu compari o fata cu o alta fata, acesta este lucrul ce le supara ingrozitor pe multe dintre ele. Daca iti place o anumita fata, nu te comporta diferit, incearca sa te comporti mereu cat mai natural pentru a nu parea o persoana falsa lipsita de caracter. In timpul liber, invit-o la un ceai, asa vei petrece mai mult timp in prezenta ei si te vei comporta din ce in ce mai normal. Este o regula nescrisa ca baiatul sa salute prima data, de aceea nu astepta niciodata ca ea sa te bage in seama, fa-o tu chiar daca pari stresant, bineinteles in limita bunului simt. O fata daca este suparata pe tine si iti spune sa pleci, nu o asculta, mai bine stai si incearca sa porti o discutie cat mai deschisa legata de ceea ce s-a intamplat. Incearca sa fii alaturi de ea cand restul persoanelor nu sunt, incearca sa ii dai sfaturi utile, incearca sa o incurajezi, daca nu o sa faci acest lucru isi va pierde si increderea de sine. In mare parte fetele doresc baieti draguti, grijuli, destepti, sensibili, care sa nu insele, dar cum in viata nu este nimeni perfect, NU EXISTA un baiat care sa le cuprinda pe toate, de aceea ele ar trebui sa inteleaga ca orice om greseste indiferent de situatie. Sper că te-am ajutat.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu te lupta sa-i demonstrezi nimic, comporta-te asa cum trebuie, asa cum simti.
Pentru ca faptele vorbesc, cuvintele ranesc.
Las-o sa te raneasca, suporta si demonstreaza prin fapte ca meriti increderea ei.

Răspuns utilizator avertizat
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Demonstrația trebuie să fie făcută cu multe fapte bune și sincere!
Pa, pa.

| TudorGamer explică (pentru Legiuitoarea):

Ce fapte?***

| bittersweetgirl a răspuns:

Spune-i ca vrei sa ii faci cunostinta cu prietenii tai. Si cand sunteti toti stransi le spui prietenilor tai (de fata cu ea) cat de mult inseamna pentru tine.
Si mai bine ar fi sa le spui asta cand ea nu ar trebui sa fie prezenta (gen, s-a dus pana la baie si ramaneti doar voi) si ea aude fara sa vrea, cand se intoarce.