| mirela26 a întrebat:

Cum se comporta un barbat indragostit?

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Este clar ca e ceva la mijloc! Pe logodnica lui n-o iubeste cu adevarat, iar pe tine te vrea de "amanta".Nu cred ca se gandeste sa se desparta de ea pentru tine.Pe ea o respecta si pe tine te dorese fizic. Este ciudat faptul ca vrea sa se apropie cat mai mult de tine si de copilul tau.La fel ca multe dintre noi, iti doresti un partener sincer, caruia sa-i poti impartasi atat bucuriile cat si tristetile tale. Cineva care nu oboseste niciodata sa auda cum ti-ai petrecut ziua; care de ziua ta de nastere este pregatit sa mearga pana la capatul pamantului pentru a-ti aduce florile care iti plac; un partener mereu langa tine pregatit sa te asculte, sa-ti ofere confort si sa te sustina cand ai nevoie, mai ales ca il ai si pe cel mic. Dar sfatul meu este sa nu fi naiva! Nu te increde in oricine! pentru ca lumea e rea! De ce te-ar ajuta el sa iti cresti copilul? Cum am spus mai sus, este ceva la mijloc. Pun pariu ca logodnica lui nu ar fi de acord cu asta, sau poate ea nu stie. Dar capul sus, si nu pune botul la nimic. Fa-i jocul intr-un fel, asta doar pentru a te simti tu mai bine, dar ai grija. Si gandeste cu capul, nu cu inima! Bafta :*:*:*

6 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Cel mai simplu raspuns este: El iti spune...Iti arata... Si tu simti. Barbatii indragostiti sunt mai usor de "citit" decat femeile. Un barbat indragostit va face lucruri care sa demonstreze ca ii pasa.Mereu este bine sa il lasi pe el primul sa iti spuna ca te iubeste, dar cu toate acestea poti sa ii dai si tu cateva semne ca iti doresti ceva serios si ca simti ceva mai mult decat atractie fizica. Pe de alta parte, poti sa iti dai seama daca vrea sau nu ceva serios, testandu-l intr-un mod foarte simplu. De exemplu, daca sunteti de o luna de zile impreuna, roaga-l sa vina cu tine la o petrecere. Daca refuza, e grav! Emotiile intense provocate de primele tresariri ale iubirii declanseaza in creierul barbatilor niste neurotransmitatori care le dau peste cap comportamentul.Multi barbati singuri sunt ingrijorati ca daca ei se implica, vor trebui sa sacrifice ceva-prieteni, iesitul la o bere, ceva. Deci cind un barbat realizeaza ca s-a indragostit de tine, el se poate panica si retrage pentru un timp. Daca tu poti indura comportamentul lui de bebelus mare fara a reactiona intr-un mod care sa confirme acele frici, el va iesi probabil din acea stare. Bafta:*:*:*

| radugolgolut a răspuns:

Deci nu am nici cea mai mica idee! totusi cred ca se comporta ciudat, adica incepe sa se transforme in ceva.nu stiu sigur in ce. funda?

| mirela26 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Wau! esti tareeee!

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru mirela26):

Ma bucur ca ti-am fost de folos!:*:*

| mirela26 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Imi place cum gindesti, esti o persoana foarte inteligenta asa ca te deranjez cu o intrebare si am nevoie de parerea ta:lucrez in Italia de 4 luni, fiul batrinului de vreo 2 luni se comporta,,altfel,, ma priveste insistent, mereu imi zimbeste si cind nu zimbeste da impresia ca se forteaza sa nu zimbeasca.cind ies in sat ma prezinta prietenilor si lauda felul in care gatesc si ma ocup de casa si tatal lui.ma lasa sa folosesc compiuteru lui, dulapul lui(pentru ca am un dulapior mic, nu am spatiu)merge cu mine la cumparaturi(haine).eu am un baietel de 4 anisori, mai nou a insistat sa il aduc in Italia (il aduc in 7 ian)a sp ca ma ajuta sal cresc, vre sa miarga la sedintele cu parintii, ii cumpara tricou cu juventus(echipa lui preferata)imi ia apararea chiar daca gresesc etc.intrebare:ma place sau e doar amabil(are logodnica)

| mirela26 explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Mersi!