| anonim_4396 a întrebat:

Cum trebuie sa fie barbatul intr-o relatie pentru ca partenera sa nu se plictiseasca de el?
cat de intelegator sa fie? cat de multa atentie sa acorde si cat de des sa ofere complimente?

16 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU exista o regula la aceste lucruri pentru ca fiecare persoana difera una de alta! Unele vor sa auda cuvinte frumoase sa zicem la fiecare 5-10 minute când sunt impreuna, altele s-ar sufoca de la atatea cuvinte... Astea trebuie sa le inveti tu când, ce si de cate ori poti spune când ai cunoscut acea persoana! Bafta!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Barbatul ofera ceea ce primeste, iar daca primeste dragoste/decenta/respect si umarul pe care se poate baza, atunci se sudeaza o relatie puternica!
Ambii parteneri trebuie sa ofere in egala masura, nu poti sa primesti fara sa oferi si tu in schimb respectul si iubirea cuvenita.
O zi bunahappy

| sofisis a răspuns:

Nu exista o reteta. Fiecare cuplu are alta dinamica. De principiu fiecare trebuie sa acorde atat cat primeste.

| RAY a răspuns:

Sa fie barbat

| Lawliet14 a răspuns:

Tu programezi chestiile astea? Ti le scrii pe caietel? happy

| Oana92 a răspuns:

Barbatul de care sa te nu plictisesti e cel care se poarta natural. Bine, e de preferat ca naturalul asta sa fie si civilizat.

Fiecare femeie e diferita, are nevoie diferite. Daca un barbat iubeste o femeie sigur se va purta cu suficienta dragoste si atentie. Nu exista reteta sau cifre in asta!

| Drolja a răspuns:

Cine te-a pacalit ca trebuie sa fii intelegator, sa-i acorzi atentie, si sa-i oferi complimente des?!

Cu cat te comporti mai grobian si mai insensibil cu fata, cu atat ea se va simti mai provocata sa ramana in relatie si chiar sa o transforme (in cazul in care esti unul din barbatii cu idealuri casnice) intr-o casatorie.

Prin urmare, cu cat esti mai intelegator, permisiv si pacifist, ii acorzi atentia ta si timpul tau, si nu o mai scoti din "printesa" si "frumoasa mea", cu atat ea se va plictisi mai repede si te va parasi pe motivul ca tu esti "prea bun pentru ea, dar la ea e defectul, si vei gasi pe cineva care sa te merite" si va fugi la primul neaderthalian care i-o baga pe gat pana-n esofag si il doare in cot de angoasele ei temporare.

A nu se confunda insensibilitatea cu violenta domestica (nu ca ar fi total scoasa din ecuatie...)

(Edit: ) Si nu te lasa pacalit de ce spune ea. Majoritatea fetelor care au comentat si pe aici se gasesc in aceeasi pozitie. Eu chiar te cred ca pe astea le-ai auzit din gura unei fete, si ca poate chiar te-a si convins ca vrea atentie, complimente si intelegere.
Dar chiar nu isi doresc asta. Au un asa talent oratoric, incat pot convinge pe toti din jurul lor, chiar si pe ele, ca asta vor.

(Bine, de aici ma exclud eu, care sunt o fiinta superioara d toate pdv, si care a dat in viata ei numai peste grobieni)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte simplu: asa cum vrei sa fii tratat, asa trebuie satratezi si tu la randul tau. Vrei sa te pupe mai des? Pup-o si tu mai des. Vrei sa te alinte? Alint-o si tu, etc...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat mai neintelegator posibil, cat mai putina atentie si fara complimente. Ea se va plange constant de el dar nu il va parasi niciodata.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Prietenul meu lucrurile astia nu se pot preveni ele vin pur si simplu de la tine e inevitabil. nu incerca sa te modelezi dupa placul partenerei niciodata, daca inceri sa faci asta vei esua lamentabil. donsoarele nu le prea place sa le acorzi foarte multa atentie pentru ca vor simtit ca le sufoci si nu leplace, sfatul meu este sa adorpti INDIFERENTA,, habar nu ai cate minuni poate face indiferenta, daca tu esti mai rece putin si nu ii acorzi atentie va veni in genunchi la tine. ultim sfat sa nu te chinui sa tragi de o relatie, daca vezi ca scartie, iti iei zborul si cauti altceva, este foarte logic si simplu

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru anonim_4396):

Excelent

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

De acord.

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ai revenit?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Dap

| RAY a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Wilkomen

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Danke schon