| Delocimportant a întrebat:

Cum v-ati cunoscut jumătatea (iubita, sotia)?
Imi plac genul acesta de povestiri, deci, va rog, cat mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Nu, ea este născută și crescută la 3 străzi de strada unde m-am născut eu.
Tăticul ei lucra undeva și nu voiam deloc să mă caute ăla ori unde lucram ori pe acasă.
Noi ne cunoșteam din vedere de copii dar eu nu voiam să mă însor.
Ea vroia să se mărite cu mine și doar a venit la ușa mea direct fără să o chem eu.
A fost de ajuns să aud că știa tăticul ei că a venit la mine, nu trebuia mai mult.
Ca femeie era superbă și atunci și acum este după peste 20 de ani, era realizată profesional și câștiga de 7 (ȘAPTE) ori mai mult decât cât câștigam eu.

11 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Eu la 28 de ani așa m-am însurat RAPID în maxim 10 de minute cu una tot de 28 de ani.
A venit una la mine acasă seara cu o sacoșă cu mâncare și o pijama.
A intrat în casă la mine și a spus - Eu de aici nu mai plec.
Eu am întrebat-o - Știe TAC-TU că ai venit la mine?
Ea a spus - Știe și mâncarea mi-a dat-o mama.
Asta a fost TOT și de atunci am fost ca însurat cu cea care a venit atunci la mine.
Am făcut restul după aia și suntem și azi împreună după peste 20 de ani.

| Nina74 a răspuns:

Eu si sotul ne-am cunoscut la spital, cand sora mea a nascut-o pe nepotica mea cumnatul meu ne făcuse cunostinta! Am vorbit de atunci cam jumatate de an! El mai fusese însurat, iar eu cu cineva timp de 6 ani! La 6 luni de relație s-a mutat la mine si de 4 ani suntem impreuna!

| Delocimportant explică (pentru anonimuIl):

Adică ai cunoscut.o pe internet, si a decis sa vina la tine tot in seara aceea?

| 1997onur a răspuns:

Eram la Harvard pe vremea aia._. Și eu mergeam acasă să-mi fac cont de insta și când stăteam eu așa deodată suna la ușa ding dong și gici cine este? _. Mâncare care o comandasem eu de la foodpanda și i-am lasat bacșiș și am închis ușa am mănâncă mâncarea șnițele cu pui și orez și m-am culcat și dimineața m-am dus la muncă._. Asta e tot

| Delocimportant explică (pentru anonimuIl):

Super draguta povestea. Chiar mi-a placut. Ce cuvinte frumoase spui despre dansa! Felicitari!

| anonimuIl a răspuns (pentru Delocimportant):

Iubirea a venit după aia la noi și ține și acum după mulți ani.

| anonimuIl a răspuns (pentru Delocimportant):

Atunci aveam și discuții ce să spunem despre noi ca să fim văzuți bine.

| Gândesclarece a răspuns:

Ne am cunoscut la grădinița și de atunci suntem nedespărțiți

| Sophieka a răspuns:

Nu stiu daca povestile acestea sunt chiar adevarate...

| anonimuIl a răspuns (pentru Sophieka):

Unii chiar așa au trăit când erau tineri.

| Mar1cika a răspuns:

La Faiar Silviu pe twitch