| alex1521 a întrebat:

Curând mi-am început viata sexuala(17 ani) și întâmpin o problema, după 3 4 secunde de la introducerea penisului în vagin ejaculez, menționez faptul ca s-a întâmplat deja de câteva ori si e enervant, ce e de făcut?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti incepator. Masturbeaza-te inainte de a face sex. Cu timpul nu vei mai pati asa.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te speria, asa este la inceput. Cu timpul va disparea acest reflex si va fi totul normal.

| vasile2222 a răspuns:

Masturbare fara ejaculare, ca sa inveti sa te controlezi.
Te gandesti ca esti cu o baba happy

| CIaudiu a răspuns:

E un lucru perfect normal care se intampla la inceputul vietii sexuale printre multi baieti. Ca sa scapi de asta trebuie sa aduni experienta sexuala, adica sa faci sex mult si des. Dar pe moment, poti sa te masturbezi inainte de actul sexual. Te va ajuta sa rezisti putin mai mult, 1-2 minute poate si mai mult.

| felixf a răspuns:

Uite aici daca vrei sa citesti: https://www.catena.ro/......-prevenire

solutie este si masturbarea sau poti povesti cu prietena ta sa faca ea totul pentru tine adica sa te ajute sa ejaculezi in timpul preludiului ca apoi sa fi un armasar de cinste. Sugerez sa meditezi, sa te relaxezi, sa faci sport. E simplu sa zici gata. Gandeste ca un preludiu dureaza intre 10 minute si 40 de minute. Timp in care iti cresti starea de bine si de relaxare. Nu si ce sa fac in cle 40 de minute :) femeia are multiple puncte unde se excita, incearca sa ii oferi ei un orgasm pe cinste si restul vine de la sine din partea ei. Doar suntem oameni am invatat sa ne controlam nu sa ne dam drumu din prima. Success.

| Bianca78 a răspuns:

Mastutbeazate înainte de a face sex, lubrifiant cu efect de întârziere sau prezervative cu efect retroactiv sau sex cât mai des. Și ai savezi ca în timp o sa ajungi sa ai partide și mai lungi.
Și încă o chestie dacă acum ejaculezi în maxim 5 secunde presupunând ca faci sex cu protecție stai sa vezi când faci sex fără prezervativ sa vezi atuncea când bagi penisul în vagin și se simte direct și mai și simți căldura și umezeala din vagin o sa ejaculezi după 2 secunde?

| Bianca78 a răspuns (pentru Bianca78):

Fundațiă pls?

| Mayhem666 a răspuns:

3-4 secunde? Slabut. Altii se plang de 2 minute. E prima data cand aud pe cineva ca zice de secunde.