| Mar2i4 a întrebat:

Dacă am luat pastila de a doua zi câte șanse sunt să mai rămân însărcinată?

7 răspunsuri:
| Kiran a răspuns:

0,01%

| Together a răspuns:

Practic 0, daca ai luat-o repede dupa.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Daca ai luat-o într-un interval de 72 de ore nu sunt șanse, pentru ca pastila oprește fecundarea ovulului. Si eu am luat pastila de a 2 zi, si sa nu te sperii ca o sa iti întârzie ciclul, mie mi-a întârziat 2 săptămâni, e normal pentru ca ti a dat sistemul hormonal peste cap

| Goete a răspuns:

100%
Chiar daca iei pastila de a doua zi, mai poti ramane insarcinata, stai linistita

| Goete a răspuns:

U lua in considerare raspunsuri idioate, mai poti avea copii, nu are efect pe viata

| Mar2i4 explică (pentru Together):

Am luat o dupa 10 minute

| Mar2i4 explică (pentru Goete):

Stiu asta dar as vrea sa stiu in acest moment deoarece nu as vrea sa ramansad