| capitanul18 a întrebat:

Dacă am vorbit cu o fată despre sex aproape o oră înseamnă că am facut sex oral?

16 răspunsuri:
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Sexul oral este o activitate sexuală ce implică stimularea organelor genitale ale unei persoane de către o alta prin utilizarea gurii (incluzând buzele, limba sau dinții) și a gâtului. Cunilingusul este sexul oral efectuat asupra vulvei sau vaginului, iar felația este sexul oral efectuat asupra penisului.[1][2] Anilingusul, o altă formă de sex oral, este reprezentat de stimularea anusului.[1] Stimularea orală a altor părți ale corpului, cum ar fi prin sărutat sau lins, nu este considerată a fi sex oral.

Sexul oral poate fi utilizat ca foreplay pentru a stârni excitația de natură sexuală înainte de alte activități sexuale (cum ar fi sexul vaginal sau anal),[1][3] sau ca o activitate erotică și intimă luată de una singură.[1][2] La fel ca majoritatea formelor de activitate sexuală, sexul oral prezintă riscul de a contracta infecții cu transmitere sexuală (ITS/BTS). Totuși, riscul de transmitere în cazul sexului oral, în special în cazul HIV, este semnificativ mai mic decât în cazul sexului vaginal sau anal.
Am facut copy si paste dupa wikipedia,ca sa intelegi despre ce este vorba,aici este un raspuns mai detaliat la intrebarea ta,pentru ca mie mi-a fost dificil sa explic cu, cuvintele mele proprii, faptul ca ai vorbit cu o fata despre sex, nu inseamna ca ai facut sex oral, iar explicatia tocmai ti-am dat-o mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamna ca vei muri virgin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GiorgianaGiorgi):

Se poate explica foarte usor cu cuvintele tale...

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Ce ai facut tu cu fata aceea se numeste sexting, citeste mai multe despre fenomen cu un search pe google

Succes!

| cristi202 a răspuns:

Ai făcut tu ceva oral, dar nu sex?

| capitanul18 explică (pentru cristi202):

Tu ai facut oral?

| Anemona2020 a răspuns:

Sunt și eu proasta suntem cu toții poate prostii la anumite chestii dar nici in halul asta. Doamne ferește. Îmi pare rău ca nimeni nu va învățat nimic despre sex. Citiți pe internet despre asta Și după postați. Nu va mai faceți de ras mai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing am ras

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Inseamna ca doar ati vorbit si atata.
Sexul oral este cel care se face pe real, cu organele sexuale bagate in gura.

| Sofer a răspuns:

Când ești cu ea o sa faceți sex oral.

| cristi202 a răspuns (pentru capitanul18):

Oral, dar nu sex, am făcut mult cu soția mea cand am cunoscut-o. Vorbeam ore în șir. Petreceam asa nopți întregi în Cișmigiu. Ce altceva am mai făcut după nunta, nu crezi ca trebuie sa ramina în dormitor?winking happy

| darrio2007 a răspuns:

Nu, verbal.

| alina2k18 a răspuns:

Da laughing
Cu finalizarewinking

| GabyCls22 a răspuns:

Du-te bă, câți 12 ani ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi ca este si insarcinată, ce performanță au telefoanele azilaughing