| Hellobello a întrebat:

Daca ar fi existat o sarcina de 16 saptamani s-ar fi vazut si la o ecografie abdonimala simpla in care mi s-a si uterul? Doctora a zis ca e in AVF. Inseamna ca nu sunt insarcinata? Eu nu i-am zis nimic doctorei de o posibila sarcina si am fost la o ecografie abdominala simpla, nu la una de sarcina. S-ar fi vazut indiferent de ecografie?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Nu e vorba de un uter gravid, ci de unul pozitionat normal in starea lui obisnuita.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uter avf înseamnă uter in anteroversiune-flexiune

| Hellobello explică (pentru anonim_4396):

Deci s-ar fi vazut sarcina sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Hellobello):

Habar n-am. Mă vezi pe mine purtând stetoscop și halat alb?