| anonim_4396 a întrebat:

Dacă băiatul ejaculează afară spre ex pe spinare,poți rămâne însărcinată? Și înainte să ejaculeze a mai frecat-o puțin, este vreo șansă? Precizez că eram în perioada nefertilă adică în 7 zi de menstruație și a mai curs sânge în timpul actului.Vă rog ajutați-mă că îmi fac griji.

7 răspunsuri:
| just4ubr2015 a răspuns:

Chiar daca a frecato afara a ejacuat si in tine putin sansele sa ramai gravida sunt de 40 %

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Chiar daca a ejaculat pe spate, mai este un lichid pre-ejaculator pe care il elimina barbatii inainte de ejacularea propriu-zisa, care contine de asemenea spermatozoizi, si exista posibilitatea ca acest lichid sa il fi eliminat in vaginul tau.Acum daca erai in perioada nefertila, nu ai de ce sa iti faci probleme, dar ca sa fii mai sigura, iti recomand sa iti faci un test de sarcina de calitate buna de la farmacie, sau sa te duci la un medic ginecolog ca sa ai o certitudine si sa nu iti mai faci griji.Multa sanatate!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistita nu esti insarcinata, ce varsta ai?

| madagolub a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

20 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta unde ejaculeaza afara, atata vreme cat au fost 2 partide consecutive de sex si el avea deja sperma ramasa pe teava de la prima ejaculare, care s-a scurs involuntar in vaginul tau la a doua partida de sex, putand sa te lase imediat gravida.
Marele tau noroc este ca acum esti in perioada nefertiala, ca de erai in perioada fertila ERAI DEJA Gavida!

| madagolub a răspuns (pentru Violleta2022):

Și câteva zile după ciclu la fel e perioadă nefertilă? Și cât trăiesc spermatoizii în corp?

| Violleta2022 a răspuns (pentru madagolub):

Depinde de tipul de ciclu pe acre il ai tu si la cate zile se cudcede!
Spermatozoizii traiesc 3-4 zile in corpul femeii