| sandrooo74 a întrebat:

Daca cu doua zile in urma am avut relatie cu prietena mea si azi are ciclu poate sa fi ramas insarcinata de cind am avut relatie?

6 răspunsuri:
| celdesuspendat a răspuns:

Repet a nu stiu cata oara. sexul nu e ciorba, sa mananci si gata. despre sex se invata. cum sa fie gravida daca i-a venit ciclul? te-ntreb, mare mascul...

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand prietena ta astazi poate avea MENSTRUATIE adica o sangerare, deci nu poate avea CICLU (menstrual) deoarece cuvantul ciclu se refera la alt ceva si are cu totul alta semnificatie. De asemenea ar trebui sa stii ca in ultimele zile ale unui ciclu menstrual o femeie teoretic nu poate ramane insarcinata decat cu totul accidental.De asemenea trebuie sa stii ca MENSTRUATIA se porneste NUMAI SI NUMAI in cazul in care ovulul existent in ciclul menstrual anterior NU A FOST FECUNDAT si in consecinta NU S-A FORMAT O SARCINA. Trebuie sa stii ca menstruatia reprezinta in fapt inceputul unui nou ciclu menstrual, in consecinta prin menstruatie se elimina vechiul ovul "mort"/degenerat" care nu a fost FECUNDAT, impreuna cu endometrul, formatiunea in care ar fi urmat sa se implanteze ovulul prin procesul de NIDATIE pentru a se instala/forma o noua forma de viata si incepe un nou proces de pregatire a organelor reproducatoare in vederea unui nou ciclu de reproducere.In consecinta se poate afirma ca teoretic nu EXISTA nici o minima posibilitate de sarcina. Multa sanatate.

| AccountDeleted a răspuns:

Fara nici-un contact sexual, nu are cum sa ramana insarcinata. Din menstruatie nu se ramane gravida. Menstruatia este scurgerea periodica prin vagin de mucoasa uterina si de sange survenind la femeia neinsarcinata, intre pubertate si menopauza. Deci daca nu ati avut contact sexual neprotejat, nu poate fi.

| Skilline2012 a răspuns (pentru celdesuspendat):

rolling on the floor))) +1 my friend

| celdesuspendat a răspuns (pentru Skilline2012):

Macel cu ei, frate! laughing

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este posibil sa fi ramas gravida.