| anonim_4396 a întrebat:

Daca esti in cautarea unei noi relatii unde ai putea cauta persoane noi pe internet?

20 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Daca esti in cautarea unei relatii, nu ar trebui sa o cauti pe net.
Dar daca insisti sa fie de pe net sunt o gramada de site-uri unde ai putea incerca.Chiar si aici ai putea sa gasesti pe cineva happy

| pufypuf a răspuns:

Prea putini sunt cei care s-au cunoscut pe internet si au relatie. Crezi ca poti avea incredere intr-un nickname? Eu sunt fata si nu m-as baga la chestii de-astea ca nu stii niciodata peste cine dai. Grija mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa cauti pe internet. Niciodata nu va fi o relatie inceputa pe internet ca una in viata reala. Altfel se stabileste increderea in realitate, altfel aici.

Pe internet mai toti se mint unii pe altii in speranta ca cineva va cadea in mrejele lor, desi stiu ca sunt doar minciuni. Poate iti arata alta poza, poate iti da un cont de fb fals, etc.

In plus, e cu totul diferit daca il cunosti mai intai fata in fata. Sper sa intalnesti pe cineva nou! :*

| RAY a răspuns:

Sfatul meu cel mai bun sit de cautarea a unei relati este binele si marele cunoscut facebook,dai un nume acolo sus exemplu camelia Arad si ala toate fetele cu numele ala desigur tu cauti baieti,sunt si cartiere pe fb din orasul tau,grupuri de toate,nu recomand relati pe net de astea dar cautarea unui partener pe net de ce nu pana la urma de asta exista retele de socializare,eu leas intreba pe cei care ti-au raspuns de unde stiu ei ca real este mai multa seriozitate ca pe net? de unde stiu ei ca nu vei cunoate pe nimeni serios, e adevarat multa lume e neserioasa, si real e exact la fel nu devenim sfinti in realitate, asa ca bafta mai poti cauta pe site urii de matrimoniale multe percep taxe, chaturii etc

| RAY a răspuns (pentru NYK4u):

Dar unde sa gasesti? ofera o solutie

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

O persoana mininoasa e mincinoasa peste tot, apropo tu cunosti toata lumea de pe net?

| trista12 a răspuns:

Ai grija cu persoanele de pe internet! Cred ca cel mai bine e sa iesi cu prietenii sa te integrezi in grupurile cunoscutilor( de exemplu iesi cu o verisoara impreuna cu prietenii sai) si in felul asta ai sanse sa cunosti pe cineva care sa-ti placa.E mai putin riscant!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Te-as ruga daca nu stii sau nu ai trecut prin asa ceva sa nu mai scrii despre asta.

De multi ani sunt pe retelele de socializare, si am avut si relatii incepute pe internet, sau sa cunosc persoana aceea pe internet. Spun doar ca toate aceste persoane nu spuneau lucruri "rele" despre ei, lucruri pe care le-ai vedea imediat daca le-ai intalni in viata reala.

De asta zic, ca lumea nu neaparat e mincinoasa, dar isi construiesc o imagine falsa despre ei, doar cu jumatati de adevar. Iar un adevar spus pe jumatate este o minciuna, nu este un adevar, pentru ca nu iti prezinta imaginea completa.

Acum, pot spune ca 2 persoane din 100 sunt mincinoase pe site-uri de "agatat" si exclud facebook-ul din aceasta categorie.

Rar, si ma refer la, extrem de rar gasesti o fata/baiat care chiar e sincer si vorbeste deschis despre el si ceea ce il reprezinta.

O zi placuta

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata nu cauta relati pe internet,fata cauta un baiat apoi se vad real, daca x minte va descoperi in curand, si eu sunt de multi ani pe net, asta nu inseamna ca nu sunt si pers serioase in general e fb sa vb cu pers din orasul tau, nu relati la distanta

| RAY a răspuns (pentru trista12):

Tu esti sigura ca baiatul ala va vi serios?

| OanaMada a răspuns:

Matrimoniale laughing!

| pwp a răspuns:

Nu inteleg de ce pe internet.Relatiile la distanta nu duc niciodata nicaieri! Incearca sa privesti in jur, sigur gasesti pe cineva care-ti place happy

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Cu siguranta peste tot inafară de INTERNET!

| contαbαndonαt a răspuns:

Aiurea, stiu si eu cum e sa nu cunosti pe nimeni in realitate de care sa-ti placa, macar acolo cat de cat.
Dar internetul nu e o solutie ori, ma rog, mie personal intotdeauna mi s-au parut penibile flirturile virtuale, sa nu mai mentionez de riscul la care te poti expune.
Ia aminte la ce spune Sinergyy.
Noroc.

| NYK4u a răspuns (pentru RAY):

O solutie mai moderna sunt cluburile acum, insa cam putine sanse sa ai o relatie stabila si de lunga durata happy

| darrio2007 a răspuns:

Chiar si aici.Cu toate ca nu asta este scopul site-ului.

| Alcyon a răspuns:

Nu te-as sfatui sa-ti cauti pe cineva pe internet. Stiu despre ce vorbesc. Sansele de a gasi un tip cat de cat ok, sunt foarte mici. Apeleaza la internet doar daca n-ai o alta posibilitate de a cunoaste baieti.

| RAY a răspuns (pentru pwp):

Fata nu cauta o relatie la distanta, cititi intrebarea

| RAY a răspuns (pentru Alcyon):

In realitate sunt sanse maxime sa inteleg