| nonimumis a întrebat:

Daca faci sex in prima zi dupa menstruatie,iar prezervativul este patat cu lichid preejaculator, care sunt sansele pentru o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual INCEPE cu PRIMA ZI DE MENSTRUATIE, deci perioada zilelor de sangerare este parte integranta a CICLUL MENSTRUAL si din acest motiv pentru a se putea formula un raspuns cert, sigur, exact si CORECT intotdeauna trebuie pricizat desprea cata zi a ciclului este vorba, fiindca nimeni nu poate sti sau ghici daca menstruatia s-a produs in 3, 4, 5 sau 7-8 zile. Fiindca lichidul preejaculator NU contine SPERMATOZOIZI VIABILI, prin intermediul acestui lichid asa cum este produsa acesta de catre glandele bulbouretrale (Cowper), NU se poate forma o sarcina. In consecinta ''sansa'' de a se produce o sarcina in acel moment si prin intermediul lichidului preejaculator este 0 (ZERO). Sanatate!

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sansele de sarcina sunt nule.

| nonimumis explică (pentru corbulalbrosu):

Paai,menstruatia a durat de pe 28 pana pe 2, iar pe 3 a avut loc contactul