| Panteras a întrebat:

Daca ii scriu unei fete de care imi place in fiecare seara,si mai ii scriu si dimineata cand nu am ce face, e posibil sa fiu prea insistent?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Las-o. Poate are treabă, poate are o zi proastă, poate n-are chef, pur și simplu. O să-ți scrie ea când o să vrea, iar dacă nu, dă-i mesaj din nou peste câteva zile. Dacă n-are nici atunci chef, e clar.

27 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Da esti prea insistent sa nu mai zic penibil, fetelor nu le place sa le oferi prea multa atentie, ele vor ca baiatul sa fie arogant si sa nu-i ofere asa multa atentie, sa vezi cum vine ca catelusa la tine

| LoveSleep a răspuns:

Da și nu. Asta observi doar tu când vorbești cu ea.

| Panteras explică (pentru LoveSleep):

Nu stiu ce sa mai cred,i-am scris, e on a iesit de cateva ori, a intrat inapoi pe fb, nu mi-a citit mesajul, nu vrea sa ne vedem sa discutam intre 4 ochi, ce sa mai cred?

| Panteras explică (pentru LoveSleep):

Asa o sa fac, mersi frumos pentru sfat, aveam in gand acest lucru, dar acum o sa il aplic!

| LoveSleep a răspuns (pentru Panteras):

Las-o. Poate are treabă, poate are o zi proastă, poate n-are chef, pur și simplu. O să-ți scrie ea când o să vrea, iar dacă nu, dă-i mesaj din nou peste câteva zile. Dacă n-are nici atunci chef, e clar.

| R0R0 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa imi scrie baiatul de care imi place asa des...

| Panteras explică (pentru R0R0):

Sincer,eu m-am saturat, i-am zis ca renunt si nu a zis nimic...Am invitato de 2 ori in oras sa vorbim,ea nu ca nu iese in timpul saptamanii,ei nu zau,o iesit cu ceva coleg acum cateva zile,cand vorbesc cu ea zice sa ii zic un film(de parca nu mai vrea sa vorbim)si daca eu nu zic nimic ea tace pur si simplu, daca ii zic(e ok)sau (bine) se incheie conversatia(pe ea nu o intereseaza), i-am zis tot pe fata, am intrebat-o daca eu nu i-as scrie ea mi-ar scrie ceva, a zis posibil.Sunt 2000 de mesaje in care numai eu vorbesc...m-am saturat, cand o sa o vad o salut si noapte buna, de ce sa ma tot chinui ca prostu sa vorbim daca ea nu da dovada de implicare, ca ma place ca nu ma place eu renunt.Imi fac nervi pentru ce, pentru nimic!

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Insemna ca nu ii pasa de tine!

| Panteras explică (pentru R0R0):

Si eu ii scriam zilnic, in fiecare seara, ea mi-a scris o singura data, saptamana trecuta intr-o dimineata si atunci fiindca a adormit in timp ce vorbeam(asa zice ea) Nu mai inteleg nimic, parca e alta persoana.Eu o intrebam tot timpul despre ea,despre ce a mai facut,despre ce ii place si tot felul de chestii,ea niciodata(pur si simplu nu mai are rost) nu-i mai scriu nimic, daca o sa imi scrie o sa ii zic absolut totul, ca mi-a placut de ea, dar cu ajutorul neimplicarii ei, mi-a trecut.
Sunt eu in multe feluri dar nu sunt prost.
Ultima conversatie:
Eutongueff se pare ca iar sunt ignorat...asta este, renunt
Ea:Am mancat(emoticoane din alea care rad)
Eu:Sa-ti fie de bine
Ea:Mersi
Eu:Cu placere.
Nu a mai zis nimic de o ora, si i-am scris ceva de dimineata, nu a raspuns decat cand am zis chestia de mai sus.

| Panteras explică (pentru R0R0):

Huh,cand imi scrie, daca o va face candva si intreaba de ce nu i-am mai scris, o sa ii zic, De ce i-as scrie unei persoane care nu-i pasa deloc?

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Ai dreptate.
Nu are rost sa suferi.
Inseamna ca nu e ea jumatatea ta.
Dar am o intrebare: Daca va veni si iti va zice ca te place, ai accepta sa fii cu ea?

| Panteras explică (pentru R0R0):

Nu o sa se intamplelaughing) si nu as zice nici de cum da din prima, daca ma place sa astepte sa ma razgandesc, nu sunt la mila nimanui

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Corect!
Bafta! laughing))

| Panteras explică (pentru R0R0):

Mersi:* ti-as da tie funda dar deja am dato altcuiva, m-am grabitcrying

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Nu e nimic.
Nu te-ai grabit.
Ai putea sa imi raspunzi la intrebari.(m-ar ajuta mai mult decat funda) happy

| Panteras explică (pentru R0R0):

Http://postimg.org/image/irp4ngivj/ (o imagine editata cu ultima conversatie) si cam atat cu vorbitul, chiar nu o inteleg uneori, ii scriu si nu zice nimic, daca ii zic ceva asa mai serios face chestia asta, cand o vad o salut si la revedere:|

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Eu sugerez sa nu ii mai scrii.

| Panteras explică (pentru R0R0):

Pfff,as vrea sa iesim macar odata sa vorbimstraight face chiar imi place

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Ce iti place?

| Panteras explică (pentru R0R0):

Ea,pur si simplu...nu-mi pot lua gandul de la ea, ma mananca degetul sa ii scriu ceva crying

| R0R0 a răspuns (pentru Panteras):

Sa nu faci asta!
Te va considera jucăria ei si isi va bate mereu joc de tine.
Trebuie sa te abții!
Tot tu vei suferii.

| Oana92 a răspuns:

Depinde...daca iti raspunde si intretine conversatie e ok, ii place. Daca vezi ca te ignora sau raspunde sec si fara chef probabil o deranjezi.

| SebylVane1890 a răspuns:

Probabilitatea e cam mare, sa stii...happy

| Panteras explică:

Mie tare frica sa nu isi faca o parere proasta despre mine,am invitato odata in oras,si a zis ca e prea tarziu si toate cele, apoi ii tot scriu, stie ca o plac, si stiu ca si ei ii place de mine, si nu as vrea sa o ''terorizez''

| Costin_Stefan_M._1999 a răspuns:

De ce nu îi spui ca o plăci? Ce faci? Aștepți să facă ea primul pas? E față, nu îl va face niciodata

| Panteras explică (pentru Costin_Stefan_M._1999):

Si chestia asta, daca ar accepta sa iesim la un suc i-as spune, stai linistitlaughing

| Costin_Stefan_M._1999 a răspuns:

Iar dacă tu îi scrii și ea îți răspunde, nu, înseamnă ca nu esti stresant ci ca îi place compania ta

| Panteras explică (pentru Costin_Stefan_M._1999):

Faza e ca acum nici nu mai raspunde,oricum o sa ne intalnim candva asa din intamplare si o sa vad ce se intampla,eu nu-i mai scriu,i-am scris aseara, nu a vazut mesajul desi era on, e si acum on si nu zice nimic, eu nu mai comentez, las sa vad ce se intamplahappy