| macy a întrebat:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat i rau daca vrei sa faci orce pentru el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! simti acum ca il iubesti, dar cu timpul el te poate dezamagi, ai vazut si tu cum sunt unii baieti... iar daca tu faci acum orice pentru el, mai tarziu s-ar putea sa regreti.nu ar fi mai bine sa il lasi pe el sa faca orice pentru tine? e mai sexy asa, nu crezi? cand spui ca faci orice, asta inseamna ca:daca te inseala, daca da in tine, daca te umileste tu il ierti.sau daca te pune sa fugi de acasa tu o faci. daca iti spune sa abandonezi scoala tu o faci. dar ti se pare normal? si astea sunt doar cateva exemple...

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Draga "macy", mai intai, cati ani ai?
Scuza-ma, nu pot sa-ti dau nici un sfat, astept amanunte...

mlm
| mlm a răspuns:

Depinde ce, nu poti face chiar orice, ai grija eu presimt ca ai o varsta cam mica ca sa faci chiar orice.

| otypa a răspuns:

Hm hm, si eu fac tot ce pot pentr-u prietenul meu...chiar tot.doar crima nu.in rest fac tot pentr-u el.

| amada745 a răspuns:

Iubito, ti-ai pus macar odata intrebarea, daca el ar face orice pentru. tine? O femeie matura, inteligenta, cu siguranta nu ar gandii asa.Eu nu vreau sa te sapar dar sfatul meu e sa gandesti de 2 ori inainte sa faci faci odata un lucru care mai tarziu te poate afecta intr-un fel sau altul. Oricat de tare iubesti pe cineva mai antai iebestetpe tine, putin.Nimeni si nimic in lume nu merita sa-ti faci rau singura.Deci depinde ce sacrificii vrei sa faci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de aceea persoana. Daca este o persoana cu care stai recent nu e cazul sa te precipiti atata. Daca persoana cu care esti ti-a demonstrat ca te iubeste si ar face orice pentru tine, pentru voi sa va fie bine voua, poti face orice.Mai putin gesturi sinucigase, ori cu tenta violenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am un raspuns, dar am o intrebare? Cum faci sa nu mai iubejti pe cinveca?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a proceda astfel trebuie sa fii sigura de faptul ca tine cu adevarat la tine. Poti sa il ajuti, dar nu intr-o masura excesiva, pentru ca este posibil sa profite de tine la un moment dat. Iar apoi, este posibil sa te doara. Deci, ajuta-l cu ce are nevoie, deoarece acesta este un mod de a-l apropia si mai mult de tine, dar nu exagera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dece sa fie rau nu ie rau docmai ie bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieu iubesc pe cine va si as face or ce pentru
el ca il iubesc mersi ca am putut sa va scriu ceva mersi

publicati