| kta_6466 a întrebat:

Daca iubitu/ iubita te-ar insela, i-ai mai da o sansa? sau direct papucii? Cum ai reactiona?

Răspuns Câştigător
| Emma a răspuns:

Depinde de cum se va comporta dupa
Daca vad ca regreta i`as mai da o sansa, dar cu conditia sa nu se repete
Xoxo

31 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Îmi cer scuze că i-am irosit timpul, fac stânga împrejur şi plec.
Nici măcar nu iau în considerare să-i mai acord o şansă. M-ai înşelat? Înseamnă că nu mai sunt bun pentru tine, mergi cu ăla că-i mai bun.
Mă aştept la tratament similar dacă greşesc în aşa hal.

| RXN a răspuns:

Am patit-o si nu, nu dau a doua sansa.Nu am vorbit in jur de 5-6 luni dupa incident, apoi mi-a explicat totul.Culmea,mi-a spus ca nu stie ce-a fost in capul lui, n-a avut niciun motiv sa faca asta si ca ii pare rau.Prin urmare, daca era atat de confuz dupa o relatie de 6 luni incat sa faca asta, nu-mi pare rau c-am incheiat totul.Am ramas amici de la acea discutie, dar niciodata nu as relua o relatie dupa asa ceva.Nu dau a doua sansa dupa ce-mi face asa ceva.Imi demonstreaza astfel ca nu ma respecta, nu tine la mine, ca e un las si e incapabil sa poate o discutie ca sa ne rezolvam problemele.In plus, eu nu am inselat pe nimeni niciodata si mi se pare mult prea imoral sa o fac, asa ca nu accept s-o faca nici cel cu care sunt.

| Libelle a răspuns:

Da, dar doar una.
a avut el motivele lui...

| Zenithf a răspuns:

Da, dar cred ca nu va mai fi la fel dupa. Adica, daca as avea ocazia sa o insel si eu la randul meu, cred ca nu m-as mai abtine. straight face

| Razvan a răspuns:

Papucii de baie chiarsmugFara scandal, fara circ. Daca insa ar pune o fata tampa si mi-ar cere sa ramanem amici cred ca mi s-ar duce tot calmul din mineoh go onCum dracu sa ramai prieten cu fostul care te-a inselat? Dudeoh go on

| Ririru a răspuns:

As fi. distrusa cu siguranta. Nu cred ca i-as mai da.
Dar daca simt ca regreta si ca tine la mine, mar pune pe ganduri.

Chiar daca l-as ierta, nu as uita, n-as mai avea incredere.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu... i-as da papuci si nu as mai vrea sa mai aud o vorba de la el

| Altair22 a răspuns:

Da. Eu unul as da. happy

Si as lua' o cu frumosul : 1. De ce a ales sa se int cu altu? 2. Ce i`o oferit el si nu i-am oferit eu? 3. Ce a castigat prin noua cucerire? 4. Ce are el si nu am eu ( aici legat de orice subiect/capitol)

Dupa parerea mea (nu stiu cum gandesc altii) aduletrul il percep ca pe un semnal de alarma in adresa mea ca eu nu am procedat corespunzator in relatia cu iubita mea. Eu ajung f greu sa iubesc fetele cu care sunt, si cu toate acestea nu am suferit de inselaciune din partea lor niciodata. Erau topite dupa mine. ( cu toate ca eu le inselam din distractie si pentru sex happy dar ma purtam ca un gentleman - asa m-a invatat mama mea biologica )

Daca eu iubesc fata respectiva ( desi cam raaaar la mine), in ciuda faptului ca m'a inselat, voi alerga dupa ea, voi lupta pentru ea sa ii recastig atentia si dragostea, sa-i demonstrez ca nu are nevoie de nimeni altcineva, si, ca poate fi FOARTE fericita alaturi de mine. Voi face sacrificii ( p care eu nu obisnuiec sa le fac) pentu a o convinge ca tin la ea si ca ii vreau binele.

Uneori fetele inseama si sa faca prietenului lor in ciuda happy Motivele sunt N. Trust me.

Chiar se poate. Important e sa vrei sa o ai langa tine si sa o iubesti. Sa fie doar a ta.

Altii... cum inseala cum GATA. Is over. Asta inseamna ca nu ati iubit cu adevarat. Ati asteptat/anticipat asta si ati luat-o chiar si ca o scuza pentru a termina relatia. Are balta peste? Da are. Exista si persti zburtori, dar nu tot ce zboara se mananca big grin

Parerea meabatting eyelashes big grin

| georgegs a răspuns:

Eu unul nu stiu pentru ca am incredere in iubita meabig grin

| devilll a răspuns:

I-am dat odata sansa si a risipito din nou
cum se zice
prima oara i mai greu dupa aceea te obisnuiesti

| inna a răspuns:

Fara regrete... i-as da papucii.

| hehehe a răspuns:

Crede'ma ca am patit si eu la fel happy.
Am aflat ca ma inseala, i'am mai dat o sansa, m'a inselat si a doua oara, l'am iertat din nou, si a 3a oara mi-am bagat picioarele in ea de relatie.
Ia ca pe un sfat experienta mea. Baietii inseala pentru ca pot! Si daca au putut o data, crede-ma ca vor putea si in continuare. Ai grija!

emmy.

| flory_9483 a răspuns:

Daca prietenul meu m-ar insela, l-as lasa, mai bine sufar acum, decat mai tarziu.Se zice ca omul din greseli invata, dar asta nu e o greseala, o face pentru a se simti mai presus decat altii. Oricat l as iubi nu pot accepta inselatul sau mintitul. Un om nu poate ierta, chiar daca spune ca te am iertat, nu poate uita.

| ClaraZ a răspuns:

Probabil as suferi, dar nu i-as mai da o sansa happy

| rosto a răspuns:

Cred ca da, are anumite circumstante atenuante date fiind locul si starea in care este el acum. happy dar nu pot spune sigur happy

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Logic, ii dau papucii si am plecat.Nu ma intereseaza restul, iar a doua sansa nu-si mai are rostul.Pentru ce? A gresit o data, sigur se va repeta.
Sunt poate prea orgolioasa, dar cred ca in situatii de genul asta, asa este cel mai bine.

| YukyTsukiyomi a răspuns:

Diret papuci laughing

| dedesh a răspuns:

Depinde de cat de mult as tine la el.probabil as da o sansa, dar as fi mult mai indiferenta, obiectiva si atenta. daca tine la mine, nu ar mai face inca o data greseala, daca nu. e liber sa se duca dupa alta.as suferi putin(poate)si apoi gata.sunt o multime de alti baieti, care doresc o relatie, nu?happy

te pup!

| bbe a răspuns:

Sincer da, daca il iubesc. Astepti sa vezi daca s-a schimbat. il pui la incercare. Pote ca a facut asta pentru ca nu a avut suficienta libertate. Sau ptrc nu iai oferit ce trebuia thinking

| mygirl_the_best a răspuns:

La persoana iubita e greu sai dai papuci asa am facut si eu i-am mai dat o sansa si a facut-o de cate ori a vrut el deci fac

| NUdrogurilor a răspuns:

Eu nu as mai acorda nicio sansa.Cine calca gresit o data cu siguranta isi va repeta fapta mai devreme sau mai tarziu.
Cum as reactiona?
Simplu.Nu as mai raspunde la sms, la telefon, pe messenger.Nu ar mai merita nicio explicatie pentru gestul pe care la facut.As rupe orice legatura.

| pauladrian a răspuns:

Nici-o sansa, conteaza mult increderea si respectul, si multe altele. Probabil doar o relatie de amicitie.

| dixx a răspuns:

Daca chiar il \ o iubesti ii mai dai o sansa :]

| zonik93 a răspuns:

Depinde de ce m-a inselat.thinking
I'as cere o explicatie.
Dupa m'as gandii ca fiecare merita a doua sansa.
Sj l`as ierta.
Dar daca mai calca stramb odata. Clar ca nu l`as mai iertawinking
Parerea mea happy

| Andruuuuuuuuu a răspuns:

Nu.
A facut-o o data o va face si a 2-a oara.
Parerea mea.
batting eyelashes

| olimpia_2275 a răspuns:

Daca il iubesc indeajuns normal ca i-as mai da o sansa, asa ii arati si lui cat il iubesti si poate isi v-a da seama ca a gresit ce a facut...

| doareu_5100 a răspuns:

Eu cred ca i as cere sa luam o pauza tongue si intre timp daca imi gasesc pe altcineva... l as lasa big grin

| madvideo a răspuns:

Cred ca oricine ar fi ar mai da o sansa, dar totusi eu nu as mai da nici macar juma de sansa.

Răspuns utilizator avertizat