| Mmm93 a întrebat:

Daca iubitul meu a ejaculat in interiorul vaginului meu de mai multe ori intr-o noapte, pilula de a doua zi își mai face efectul?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastila de a 2-a zi nu se foloseste in functie de numarul de contacte sexuale intretinute si nici de numarul de ejaculari sau cantitatea de sperma ejaculata in vagin. Pastila de a 2-a zi se foloseste DOAR daca in mod asolut IRESPONSABIL sexului neprotejat a fost intretinut IN PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si ca atare exista o posibilitate foarte mare de a se forma o sarcina nedorita. Pastila de a 2-a zi nu se foloseste asa dupa "ureche" sau dupa cum il taie pe fiecare capul cu o minte "imbecila/cretina", decat doar pe baza unei recomandari date de un medic ginecolog. Folosita FARA ROST, in mod INUTIL provoaca intotdeauna dereglari hormonale care uneori pot provoca afectiuni foarte grave ovarelor si uneori chiar sterilitate. Aviz amatoarelor neinformate. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da; însă numai cu condiția să nu fi fost între timp și cu amantul!

| BibiMilano a răspuns (pentru mihai69):

laughing))

| Violleta2022 a răspuns:

Da, in proportie de 95%
Restul de 5% sunt sansele tale ca pastila sa nu functioneze!

| Emilian65 a răspuns:

Pastila de a doua zi te apara de sarcina indiferent de cate ejaculari au fost in aceea noapte.