| MarisRadu91 a întrebat:

Daca lasi insarcinata o tipa din greseala, ea te poate da in judecata sa-i platesti pensie alimentara, dar inchisoare se aplica in acest caz? happy rog seriozitate! multumesc

16 răspunsuri:
| Daiana03 a răspuns:

Depinde daca tipa era minora sau majora. Daca e minora tot posibilul. happy

| 愛日本 a răspuns:

Daca ai lasat-o si e majora oricum tot trebuie sa platesti, pentru ca ea nu a bagat degetul in pamant si a ramas insarcinata, e mare parte vina ta.

| h3r a răspuns:

Dacă tipa e minoră, atunci ai belit-o.

| ochioasa a răspuns:

Daca fata este minora platesti pensie alimentara si poti fi condamnat pentru intretinerea de relatii intime cu o minora.

| MarisRadu91 explică:

Este majora!

| neutrino a răspuns:

Daca fata este minora si te da in judecata, poti face si inchisoare pentru viol. Pensia alimentara este obligatorie si nu are legatura cu faptul ca ai lasat-o gravida din greseala sau intentionat si nu te absolva de fapta penala. De obicei, partile cad la o invoiala materiala drept despagubire.

| xDirectioner5 a răspuns:

Daca o lasi insarcinata, devii tata! Oricum depinde daca e majora ori minora! Si oricum trebuie sa fi responsabil pentru asta!

| WhiteLover a răspuns:

Daca e minora-ca sa scapi de inchisoare ai o singura scapare:juri, promiti, tot ce vrei ca ramai langa ea si chiar trebuie sa ramai, nu doar cu zisul. daca e majora...problema ei, dar nu cred ca ar fi prea frumos sa o lasi balta dupa ce ai lasat-o gravida.si in cazul asta scapi de inchisoare dar daca ea te da in judecata clar o sa platesti pensie alimentara pana face copilul 18 ani

| WhiteLover a răspuns (pentru xDirectioner5):

Nici 1000 de oameni nu o puteau spune mai bine!

| GummitsaxXx a răspuns:

Pai. Inchisoarea nu cred ca este pentru ca. Pana la urma nu ai violato sau ceva gen thinking Amandoi aveti vina si nu trebuie sa intrii tu la inchisoare. Dar pensia alimentara tot trebuie sa o platesti. Ca *** esti tatal copiluluihee hee

| MihaiGe a răspuns:

Daca e minora, ai tot posibilul sa te dea in judecata si in inchisoare, daca nu, decat pensie alimentara!

| blueheart a răspuns:

Vrei seriozitate? Cred ca ar trebui sa te gandesti tu serios la problema ta. "Tipa" respectiva nu a ramas insarcinata singura. O parte din vina o porti tu si eu cred ca cea mai mare.Trebuia sa o protejezi ca sa nu ajungi in situatia sa ceri ajutorul unor persoane straine.
Cand nu esti in situatia de a face dragoste cu femeia care sa devina mama copiilor tai foloseste un mijloc de contraceptie. Pentru ca un alt copil va creste fara un parinte.
Oricare ar fi situatia acel copil este al tau chiar daca din "greseala".La asta trebuie sa te gandesti.

| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

Cine te o pus sa te distrezi atata?

| Azµre a răspuns:

Depinde de situație. Da este foarte posibil.

| Oana92 a răspuns:

Daca fata e majora nu ai de ce sa faci puscarie. Ii platesti pensie alimentara si gata...

| AndreKissYOU a răspuns:

Daca e minora... Teai dus dracu happy