| anoooonimm77 a întrebat:

Daca nu am secreția aceea ca oul înseamnă ca nu sunt la ovulație

1 răspuns:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Multumim ca ne-ai informat.

Cu cateva zile inainte de ovulatie (cand se "elibereaza" ovulul) mucusul devine apos, transparent, usor galbui. Chiar in ziua ovulatiei, este mai gros, umed, filamentos cu consistenta asemanatoare albusului de ou si poate produce o senzatie de umezeala a vaginului. La o zi dupa ovulatie muscusul este mult mai putin, mai gros si mai lipicios.