| Angelll10 a întrebat:

Dacă nu mi-am dat drumul în ea în 5zile i-a venit ciclu, a luat pastila de a doua zii iar după trei săptămâni sângerează poate fi însărcinată?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu, doar proas... ăăă... neinformată.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa facă un test de sarcina.
Și să nu mai ia pastila de a doua zi că pe bomboane.

| Madaxo97 a răspuns:

Deci a luat pastila de a doua zi peste 5 zile la ciclu? Dacă da, degeaba a luat-o, acea pastila se ia a doua zi dupa sex, după cum îi spune și numele "pastila de-a doua zi". Însărcinată clar nu e, daca nu ți-ai dat drumul in ea, nu era la ovulație, i-a venit și menstruatia deci sigur nu e vorba de sarcină. Sângerează din cauza pastilei, care dereglează ciclul menstrual, probabil și următoarea lună îi va veni ciclu înainte sau după perioada normală în care trebuia să îi vina.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida pentru ca nu ai ejaculat în ea si nu era în perioada fertila. Sângerarea de care vorbești ești este de la pastilă de a doua zi, luata la 5 zile de la actul sexual.

| Angelll10 explică (pentru Madaxo97):

Nu a luat-o la 16ore după

| Madaxo97 a răspuns (pentru Angelll10):

Ok. Pastila aia dereglează ciclul menstrual, și poate avea și anumite efecte adverse, cum ar fi sângerări, greață, dureri de cap, etc. citiți prospectul la pastilă, îl găsiți și pe internet. Însărcinată nu e sigur.