| slrs a întrebat:

Daca o fata a aflat ca eu ii fac complimente si stie ca o plac si doar m-a intrebat cum mi-am facut curaj sa ii scriu dar nu a adus subiectul cu placutul in vorba ce vrea sa insemne? Ca nu ma place deloc sau asteapta ceva de la mine?

Răspuns Câştigător
| Conficker a răspuns:

Te place, da-i inainte. Daca nu te placea iti reteza replica din prima. Cred ca acum asteapta sa vada ce hotarasti mai departe, doar nu vrei sa iti spuna ca te place asa fara sa faci nimic. Da-i inainte cu incredere...succes!

5 răspunsuri:
| Emmett a răspuns:

Doar te-a intrebat, asta nu inseamna ca nu te place. Spune-i asa: Recunosc, te plac, dar as vrea sa stiu daca sentimentul e reciproc. Daca spune : ''Nu te plac!'' inseamna ca nu te place ori nu se crede pregatita sa-ti spuna ce simte, una din doua...

| slrs explică (pentru Conficker):

Dar daca nu mi-a zis nimic crezand ca eu mi-am dat seama ca nu am sanse la ea?

| slrs explică (pentru Emmett):

Stie ca o plac asta e intrebarea de ce sa nu-mi fi zis nimic despre acest subiect

| scorpiaX a răspuns:

Deschide tu subiectul, nu astepta de la ea

| Danysan a răspuns:

Mai Insista nitel si vezi ce zice.