| floflory a întrebat:

Daca prietunul tau iti spune ca ti-ai luat prea multe fite si ca nu vrea sa stea cu fete fitoase si chiar vrea sa se desparta de tine din acest motiv, cum ai reactiona? ce ai face?

Răspuns Câştigător
| albastrel a răspuns:

Daca tu consideri ca se inseala si tii la el, vorbiti si intreaba-l unde crede el ca ai greesit si ce nu ii place la tine, de ce considera ca ti-ai luat fite.Intreaba-l daca te iubeste si daca spune ca da, arata-i ca se inseala si lasa-ti fitele pentru colegii si prieteniiwinking. bafta!

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca ori e adevarat ce spune el si ai 'basini' pe tine(cum s-ar zice) ori e doar un motiv sa iti dea papuciihappy

Abh
| Abh a răspuns:

I-as spune" Du-teeee!". Nu poti tine cu forta pe nimeni langa tine.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

M-ar deranja dar m-ar pune si pe ganduri. As cauta sa inteleg cum ma vede si unde gresesc. Dar mi-as dori sa fiu apreciat pentru calitati si ajutat prieteneste atunci cand gresesc, iar cineva cu atitudinea lui arata ca nu mi-e prieten ci mai degraba se crede intr-o competitie. Deci asculta-i sfaturile, trage concluziile si lasa-l sa-si gaseasca pe cineva potrivit. De obicei o reactie calma si rationala l-ar determina sa se intoarca in scurt timp, cand se convinge singur ca a gresit, ca este instabil si ca mingea nu e la el. Dar deja ti-a aratat cum te priveste.

| Hmmmm a răspuns:

Daca l-as iubi si nu as vrea sa il pierd probabil as incerca sa ma schimb.
insa daca ma simt bine asa cum sunt probabil ca m-as despartii d el acum cat inca nu e prea tarziu.
nu are rost sa fortezi sa ii demonstrezi ca nu e asa deoarece daca el deja te vede ca p o fitoasa nu isi va schimba parerea deloc si din caza asta o sa va certati f des si relatia o sa devin un chin.

| Frogie a răspuns:

Cine te place, te place asa cum esti! happy

| miauu a răspuns:

"du-te frate! lasa-ma asa cu fite.tot o sa te intorci la mine mai devreme s-au mai tarziu.nu-mi fac probleme, nu raman nemaritata, am destui baieti"
cam asa i-as spune
de fapt am si spus-o fostului meu pr
hee hee
nu-ti fa probleme tu ca el mai gasesti el ac tine nu

| zuzumic a răspuns:

Te ai gandi ca poate chiar ai prea multe fite, sa il rogi sa iti mai dea o sansa si daca iti mai da o sansa sa devii fata care ai fost cand te a cunoscut el... sau sa ramai cu fitele si sa il lasi sa plece ...sa plangi ii patura si sa iti spui ca e un prost ca nu stie sa aprecieze fitele tale

| irina_4793 a răspuns:

Incearca sa lasi fitele macar cu el daca poti, daca nu atunci asuma-ti responsabilitatea si poti sa-i spui:"Daca asta vrei cu adevarat si daca nu ma mai simti nimic pentru mine, atunci esti liber sa faci ce vrei"Te descurci tu happy Multa bafta!

| Mada a răspuns:

Mi s`a intamplat asa. imi spunea ca am fite de la un timpwinking. L`am lasat sa se duca... si tot el a venit la mine. Asa sunt baietii nu apreciaza ce au si cand vad ca au ramas fara nimic se agata de ce prind.
Parerea mea e ca ar trebui sa-l lasi. happy Sa vedem daca gaseste ceva mai bun.
Pup :*

| RainDrop a răspuns:

Sunt eu baiat da uite
daca mi s-ar intampla astfel (fata sa-mi zica mie) iasi zice sa se duce, face ce vrea, si fetelor, nu mai insultati baietii/barbatii, toti suntem la fel!

| Bib a răspuns:

"Du-te fratee! vezitzi de drum!? cine o sati duca lipsa ca Tine gasesc da u ca mine nu?!; daca ma placeai ma aceptai asa cum is!"
asta;*

| fastlane a răspuns:

Asa am patit si eu atata am tot umblat dupa ea pana sia luat-o in cap. Poate ca am fost si eu de vina facandu-i detoate pe plac dar acum nu mai e cum era asa ca ne-am despartit dupa doi ani impreuna... asta e daca nu se schimba despartiti ramanem